Samsung: Przyszłościowe rozwiązania z zakresu klimatyzacji wnętrz dla budynków mieszkalnych

Rządy na całym świecie wprowadzają regulacje prawne mające na celu rozwiązanie problemu zmiany klimatu oraz jej wpływu na zdrowie i środowisko. Kierując się ambicją Unii Europejskiej, aby do 2050 r. gospodarka neutralna dla klimatu stała się faktem, należy przemyśleć kwestie związane z ogrzewaniem budynków i wykorzystać zdobycze cyfryzacji. Firma Samsung wspiera tę ambicję poprzez swój system ekologicznego ogrzewania. W naszej najnowszej białej księdze przedstawiamy zarys wiedzy branżowej, spostrzeżenia i szczegóły dotyczące pomp ciepła, ofertę firmy Samsung oraz możliwości, jakie ona daje, jeśli chodzi o osiągnięcie gospodarki neutralnej dla klimatu.


„Firma Samsung słynie z nieustannego wprowadzania innowacji, edukowania i wspierania swoich partnerów, aby pomóc im w dokonaniu niezbędnych zmian w kierunku czystszej i bardziej ekologicznej energii. Nasze produkty i rozwiązania w coraz większym stopniu udowadniają, że komfort i wygodę można osiągnąć, opierając się na ludzkiej inteligencji i zrównoważonych innowacjach technologicznych. U podstaw wszystkich naszych innowacji w dziedzinie zintegrowanych systemów ogrzewania i chłodzenia leży wizja prostych, inteligentnych i przyszłościowych rozwiązań” – mówi Wim Vangeenberghe, Prezes Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V.


Kierując się ambicją osiągnięcia celów klimatycznych do dnia 2050 r.1, branża wykorzystuje nowe rozwiązania i innowacje, przy czym kluczową rolę w tym procesie odgrywają różne rodzaje rozwiązań grzewczych. Najnowsza biała księga firmy Samsung na temat rozwiązań z zakresu klimatyzacji daje wgląd w różne rodzaje oferowanych rozwiązań grzewczych, wyjaśnia, co je wyróżnia i jak działają, oraz podpowiada, które z nich byłoby najlepsze w danej sytuacji. W dokumencie uwzględniono również niezbędne i stosowne certyfikaty oraz takie innowacje jak Smart Living i łączność, przekazując czytelnikom informacje na różne tematy, między innymi przedstawiając kompleksowy przegląd rozwoju branży.


Na podstawie studium przypadku w białej księdze omówiono również nawiązaną niedawno współpracę między firmami Project Etopia i Samsung, które połączyły siły, aby zapewnić brytyjskiemu rynkowi dostęp do zrównoważonego rozwiązania przy budowie domów przyszłości.



Pobierz Baiałą Księgę

Pobierz Infografikę  


Informacja o Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE)

Od momentu wprowadzenia na rynek pierwszego klimatyzatora w 1974 r. firma Samsung Electronics wciąż definiuje na nowo komfort klimatyczny wnętrz dla społeczeństwa jutra. W każdym miejscu, w którym ludzie razem doświadczają niezapomnianych przeżyć, czy to w przestrzeniach komercyjnych, czy w zaciszu domowym. W firmie Samsung nie poprzestajemy na konwencjonalnych rozwiązaniach, natomiast nieustannie skupiamy się na przesuwaniu granic technologii, innowacyjności i projektowania. Firma Samsung Electronics weszła na europejski rynek klimatyzatorów do zastosowań komercyjnych w roku 2005. Z uwagi na bardzo szybki rozwój oraz w ramach budowania długotrwałej pozycji na rynku europejskim w 2017 r. w Amsterdamie (Holandia) utworzono Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V. (SEACE). Celem siedziby w Europie jest harmonizacja działań na terenie ponad 30 państw europejskich. SEACE oferuje ciągłe szkolenia techniczne w zakresie klimatyzacji i budynków inteligentnych, usługi posprzedażne i wsparcie techniczne dla partnerów z branży, poparte wysoką reputacją jakości Samsung oraz czołowymi innowacyjnymi rozwiązaniami, m.in. w zakresie łączności cyfrowej. SEACE dąży do zaspokojenia potrzeb rynków europejskich, w tym w segmencie produktów komercyjnych i przeznaczonych do budynków mieszkalnych, w których skład wchodzą innowacyjne rozwiązania w dziedzinie klimatyzacji, ogrzewania, przygotowywania ciepłej wody użytkowej, chłodzenia oraz inteligentnych budynków.



1. Źródło: 2020. Impuls dla gospodarki neutralnej dla klimatu: strategia UE dotycząca integracji systemu energetycznego. [e-book] Bruksela: Komisja Europejska, str. 4–17. Dostępne pod adresem: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:52020DC0299&from=EN52020DC0299&from=EN [dostęp 7 października 2020].