Dobry klimat do ćwiczeń, czyli klimatyzacja na siłowni

Właściciele siłowni i klubów fitness powinni zadbać o wysoki komfort swoich klientów. W tym celu warto postawić na wysokiej jakości klimatyzację. Odpowiednio dobrane urządzenie pozwoli o mikroklimat we wnętrzu klubu fitness, który będzie sprzyjał bezpiecznym ćwiczeniom. Nowoczesny klimatyzator to urządzenie jednocześnie do wentylacji i klimatyzacji. Jak wybrać ten odpowiedni do Twojej siłowni?


Wymagania prawne

Obowiązek posiadania odpowiednich systemów wentylacji w klubach fitness i innych obiektach sportowych regulują przepisy prawne. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, każdy taki obiekt powinien być wyposażony w wentylację mechaniczną lub klimatyzację. Minimalna wydajność tego urządzenia w przypadku standardowych sal do ćwiczeń fizycznych to 50 m3/h na każdą osobę. Bardziej rygorystyczne są wymagania dotyczące siłowni, gdyż wynosi to minimum 100 m3/h na osobę. Weź to pod uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup dedykowanego urządzenia.

Czym charakteryzuje się klimatyzacja do siłowni?

Siłownie i sale do ćwiczeń posiadają określoną specyfikę. Przede wszystkim uczęszczane są przez grupy osób, które mają wpływ na jakość powietrza. Jest to bezpośrednio związane z intensywnością ćwiczeń i wydzielanym potem. W związku z tym urządzenie wybrane do tego typu zamkniętych pomieszczeń powinno być bardzo wydajne. Dzięki temu możliwe będzie zadbanie o odpowiednią ilość świeżego powietrza w pomieszczeniu, a także odpowiednią temperaturę do ćwiczeń. Nowoczesny model urządzenia pozwala na zadbanie o odpowiednie rozprowadzanie powietrza na siłowni, a także sprawną jego wentylację. Co ciekawe, w chłodnych miesiącach klimatyzacja może być wykorzystywana także do ogrzewania strefy do ćwiczeń. Pod tym względem urządzenia te cechują się uniwersalnością i wydajnością. Przed zakupem systemu klimatyzacji warto zapoznać się z jego parametrami i dopasować go do swoich potrzeb i wymogów prawnych. W tym celu warto skontaktować się z profesjonalistą, aby nie popełnić żadnego błędu.

Dlaczego to takie ważne?

Dbanie o właściwy mikroklimat w siłowni jest niezwykle ważne. Wpływa to bezpośrednio na komfort treningu klientów. Dzięki temu ćwiczą wydajniej i w lepszym samopoczuciu. Na uwadze trzeba mieć ich wygodę, ponieważ wówczas zostaną Twoimi klientami na dłużej. Nikt nie chciałby ćwiczyć w pomieszczeniach, gdzie panuje zaduch, zbyt wysoka temperatura, czy też brzydki zapach. Właśnie dlatego kluczem jest postawienie na wydajny system klimatyzacji na siłowni. Dobra inwestycja zapewni Ci większą liczbę klientów i powodzenie biznesu. Zapraszamy do sprawdzenia naszych rozwiązań dedykowanych klientom.

Najlepsze produkty w swoich kategoriach, wybrane na podstawie opinii ekspertów oraz ilości sprzedanych sztuk.

Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja : (Ł.G)

Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.klimatyzacja.pl