NOWA NORMA PN-EN ISO 16890 - PRZECIWPYŁOWE FILTRY DO WENTYLACJI, CZY JEJ WPROWADZENIE MA SZANSĘ POPRAWIĆ JAKOŚĆ POWIETRZA, KTÓRYM ODDYCHAMY?

01.10.2021

Alarmujące poziomy zanieczyszczeń w powietrzu powinny skłonić nas do zadbania o jakość powietrza w pomieszczeniach. Badania twierdzą, że przeciętny człowiek spędza w pomieszczeniach około 90% czasu. Wprowadzane od 2017 roku normy mają szansę poprawić jakość powietrza poprzez odpowiedni dobór filtrów wentylacyjnych.

WENTYLATORY DO ZADAŃ SPECJALNYCH,
CZYLI PEŁNA PRECYZJA NAWET W TRUDNYCH WARUNKACH

07.05.2021

Żyjemy w czasach, gdzie standardem w budynkach usługowych i przemysłowych stała się wentylacja mechaniczna. Wiele z takich budynków (szczególnie przemysłowych) wymaga wentylacji specjalnej, ze względu na występowanie niebezpieczeństwa ryzyka wybuchu. Poradnik ten to kompendium wiedzy bazujące na doświadczeniach producentów wentylatorów i urządzeń wentylacyjnych, mogące pomóc projektantom instalacji wentylacji przemysłowej dla pomieszczeń, w których występuje ryzyko wybuchu. Zawarte w nim informacje są wsparciem w samodzielnym doborze wentylatorów, dzięki czemu projektowana instalacja będzie wykonana zgodne z wymogami dyrektywy ATEX i zapewni bezpieczną pracę przy założonych parametrach.

HURTOWNIE BRANŻOWE,
CZYLI WAŻNY GRACZ W OBROCIE TOWARÓW

24.03.2021

Branża wentylacyjna i klimatyzacyjna w dużej mierze jest zaopatrywana przez kilkanaście hurtowni w kraju. Jest również ważnym pośrednikiem w obrocie towarów. Obecnie także klient indywidualny może w hurtowniach dokonywać zakupów po atrakcyjnych cenach. W poradniku postaramy się przybliżyć świat handlu hurtowego i pokazać, że warto się w nim zaopatrywać.

AUTORSKI DESIGN NA MIARĘ XXI WIEKU,
CZYLI O TYM, ŻE WENTYLACJA NIE MUSI BYĆ NUDNA

07.01.2021

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że budynek w XXI wieku to skomplikowany mechanizm, który między ścianami, stropami czy sufitami, kryje w swoim wnętrzu szereg różnych instalacji i systemów. Wszystkie te układy mają zapewnić komfort ludzi przebywających w środku. W poradniku postaramy się przybliżyć zagadnienia związane z na pozór skomplikowaną wentylacją mechaniczną w budynkach oraz spojrzeć na nią nieco pod innym kątem. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na widoczne elementy, które są jej nieodłączną częścią, czyli nawiewniki i wywiewniki nazywane anemostatami.

CZYSZCZENIE DOMOWEJ KLIMATYZACJI?
TO NIE TAKIE TRUDNE!

07.01.2021

Każde domowe urządzenie wymaga czyszczenia. W przypadku klimatyzatorów, które coraz więcej osób ma w domu sprawa nie przedstawia się tak łatwo. Znaczna część użytkowników zapomina o regularnym czyszczeniu, a serwis wzywa, dopiero kiedy coś się dzieje. W poradniku chcemy pokazać, że lekceważenie dbałości o te urządzenia jest niebezpieczne dla zdrowia i dla samego urządzenia. Natomiast oszczędzanie pieniędzy na profesjonalnym serwisie nieopłacalne. Fachowe firmy dysponują wiedzą i specjalistycznymi środkami chemicznymi, które poradzą sobie z największym brudem i bakteriami.

ZADBAJ O POWIETRZE W DOMU! CZY KUPNO OCZYSZCZACZA I NAWILŻACZA MOŻE REALNIE POPRAWIĆ JAKOŚĆ POWIETRZA?

07.12.2020

Ostatnie lata pokazują, że świadomość naszego społeczeństwa dotycząca środowiska i jego wpływu na zdrowie stale rośnie. Powstaje wiele kampanii społecznych, które mówią o smogu, jakości produkowanej żywności, sposobie zdrowego odżywiania czy trybie życia. Wszystkie te czynniki mają wpływ na ludzki organizm. Okazuje się też, że człowiek spędza w pomieszczeniach 80% czasu! W związku z tym należy dbać o mikroklimat w pomieszczeniach, w których przebywa. W poradniku wyjaśniamy, co należy rozumieć przez to pojęcie i jakie parametry są dobre dla człowieka.

REKUPERACJA W TWOIM DOMU!

24.11.2020

Wentylacja z odzyskiem ciepła - reklama producenta czy realny zysk dla zdrowia i portfela? Wyjaśniamy, na czym ona polega i jak działa. Czy faktycznie jest opłacalna oraz jakie są jej zalety. W poradniku poznasz elementy składowe instalacji i dowiesz się jaką funkcję pełnią w układzie. Podpowiadamy jakich błędów uniknąć i gdzie szukać dofinansowania.

JAK PRAWIDŁOWO KORZYSTAĆ Z KLIMATYZACJI

29.09.2020

W ostatnich latach klimatyzacja z dobra luksusowego stała się standardowym wyposażeniem biura i urządzeniem ogólnodostępnym dla naszego domu i mieszkania. Zazwyczaj inwestujemy w urządzenie, chcąc schłodzić latem gorące powietrze w pomieszczeniach oraz zapewnić komfort cieplny. Wychodzimy jednak z założenia, że dobry użytkownik to świadomy użytkownik. Poznaj zasady prawidłowego użytkowania urządzeń oraz dodatkowe funkcje. Dowiedz się jaki wpływ na zdrowie mają regularne przeglądy.

JAK PODPISAĆ DOBRĄ UMOWĘ DOTYCZĄCĄ MONTAŻU KLIMATYZACJI I INNYCH ASPEKTÓW BUDOWALNYCH

29.09.2020

Zawieranie dobrej umowy o roboty instalacyjne i budowlane wydaje się skomplikowanym tematem. W poradniku dowiesz się, co powinna zawierać dobra umowa o roboty budowlane i czy wykonawca ma prawo wymagać przedpłaty. Czym różni się zaliczka od zadatku i co jest korzystniejsze dla obu stron. Pomożemy również, wyjaśniając różnicę między gwarancja i rękojmia, oraz czy można skorzystać z obu.

Sprawdź nasze inne poradniki

Dziękujemy że do nas dołączyłeś, tylko jeden krok dzieli Cię od otrzymywania treści. Wejdź na swoją skrzynkę i kliknij w link aktywacyjny, aby potwierdzić chęć otrzymywania informacji.
W każdej chwili możesz wypisać się z naszej bazy poprzez stopkę mailingową.

Wyrażając zgodę na otrzymywanie informacji pomożesz nam wybierać i wysyłać najlepsze spersonalizowane treści

W każej chwili możesz zrezygnować z aktywowanych informacji lub ograniczyć ich częstotliwość

Dziękujemy

Masz nowe powiadomienie. Kliknij!