CZY KAŻDYM KLIMATYZATOREM MOŻNA SIĘ OGRZEWAĆ?

27.02.2023

Czy warto używać klimatyzatora jako jedynego źródło ciepła? Jak wygląda ogrzewanie klimatyzacją? Czy jest to opłacalne? Na te i na inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym poradniku.

POMPY CIEPŁA
ALTERNATYWĄ DLA TRADYCYJNYCH ŹRÓDEŁ CIEPŁA

17.01.2023

Pompy ciepła są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii. Są wykorzystywane do ogrzewania budynków, basenów, biur, urzędów oraz do dostarczania ciepłej wody użytkowej. Odpowiednio dobrane mogą również wspomagać chłodzenie i wentylowanie obiektów. Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej o urządzeniach umożliwiających korzystanie z odnawialnej energii słonecznej zakumulowanej w otaczającym nas środowisku.

POMPY CIEPŁA EKOLOGICZNA ENERGIA CIEPLNA DLA TWOJEGO DOMU.

28.03.2022

Instalacja grzewcza jest jedną z najbardziej energochłonnych i kosztownych pod względem eksploatacji instalacji w budynku. Możliwość wykorzystania pomp ciepła, jako źródła ciepła do ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody w miejsce standardowego kotła, sprawia, że stają się one coraz bardziej popularne. W poniższym poradniku przybliżamy podstawy i omawiamy najważniejsze kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze oraz zakupie tego urządzenia. Przeczytaj poradnik i dowiedz się jak, dzięki pompie ciepła możesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania Twojego budynku.

WSZYSTKO, CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O KLIMATYZACJI TYPU SPLIT.

02.11.2021

Klimatyzacja miejscowa (typu Split) jest coraz częściej wybierana przez użytkowników mieszkań i domów jednorodzinnych. Z dobra luksusowego staje się dobrem coraz bardziej powszechnym. Aby dokonać właściwego wyboru przed jej zakupem i montażem, powinniśmy jednak zadać sobie szereg pytań. Na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenie? Gdzie je umieścić? Jak bezpiecznie użytkować? Czy klimatyzacja zaszkodzi zdrowiu mojemu i bliskich? Czy jest to droga przyjemność? W poradniku przeprowadzamy przyszłych użytkowników klimatyzacji przez wszystkie, najważniejsze tematy niezbędne do jej świadomego wyboru, montażu, użytkowania i serwisu.

NOWA NORMA PN-EN ISO 16890 - PRZECIWPYŁOWE FILTRY DO WENTYLACJI, CZY JEJ WPROWADZENIE MA SZANSĘ POPRAWIĆ JAKOŚĆ POWIETRZA, KTÓRYM ODDYCHAMY?

01.10.2021

Alarmujące poziomy zanieczyszczeń w powietrzu powinny skłonić nas do zadbania o jakość powietrza w pomieszczeniach. Badania twierdzą, że przeciętny człowiek spędza w pomieszczeniach około 90% czasu. Wprowadzane od 2017 roku normy mają szansę poprawić jakość powietrza poprzez odpowiedni dobór filtrów wentylacyjnych.

WENTYLATORY DO ZADAŃ SPECJALNYCH,
CZYLI PEŁNA PRECYZJA NAWET W TRUDNYCH WARUNKACH

07.05.2021

Żyjemy w czasach, gdzie standardem w budynkach usługowych i przemysłowych stała się wentylacja mechaniczna. Wiele z takich budynków (szczególnie przemysłowych) wymaga wentylacji specjalnej, ze względu na występowanie niebezpieczeństwa ryzyka wybuchu. Poradnik ten to kompendium wiedzy bazujące na doświadczeniach producentów wentylatorów i urządzeń wentylacyjnych, mogące pomóc projektantom instalacji wentylacji przemysłowej dla pomieszczeń, w których występuje ryzyko wybuchu. Zawarte w nim informacje są wsparciem w samodzielnym doborze wentylatorów, dzięki czemu projektowana instalacja będzie wykonana zgodne z wymogami dyrektywy ATEX i zapewni bezpieczną pracę przy założonych parametrach.

HURTOWNIE BRANŻOWE,
CZYLI WAŻNY GRACZ W OBROCIE TOWARÓW

24.03.2021

Branża wentylacyjna i klimatyzacyjna w dużej mierze jest zaopatrywana przez kilkanaście hurtowni w kraju. Jest również ważnym pośrednikiem w obrocie towarów. Obecnie także klient indywidualny może w hurtowniach dokonywać zakupów po atrakcyjnych cenach. W poradniku postaramy się przybliżyć świat handlu hurtowego i pokazać, że warto się w nim zaopatrywać.

AUTORSKI DESIGN NA MIARĘ XXI WIEKU,
CZYLI O TYM, ŻE WENTYLACJA NIE MUSI BYĆ NUDNA

07.01.2021

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że budynek w XXI wieku to skomplikowany mechanizm, który między ścianami, stropami czy sufitami, kryje w swoim wnętrzu szereg różnych instalacji i systemów. Wszystkie te układy mają zapewnić komfort ludzi przebywających w środku. W poradniku postaramy się przybliżyć zagadnienia związane z na pozór skomplikowaną wentylacją mechaniczną w budynkach oraz spojrzeć na nią nieco pod innym kątem. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na widoczne elementy, które są jej nieodłączną częścią, czyli nawiewniki i wywiewniki nazywane anemostatami.

CZYSZCZENIE DOMOWEJ KLIMATYZACJI?
TO NIE TAKIE TRUDNE!

07.01.2021

Każde domowe urządzenie wymaga czyszczenia. W przypadku klimatyzatorów, które coraz więcej osób ma w domu sprawa nie przedstawia się tak łatwo. Znaczna część użytkowników zapomina o regularnym czyszczeniu, a serwis wzywa, dopiero kiedy coś się dzieje. W poradniku chcemy pokazać, że lekceważenie dbałości o te urządzenia jest niebezpieczne dla zdrowia i dla samego urządzenia. Natomiast oszczędzanie pieniędzy na profesjonalnym serwisie nieopłacalne. Fachowe firmy dysponują wiedzą i specjalistycznymi środkami chemicznymi, które poradzą sobie z największym brudem i bakteriami.

ZADBAJ O POWIETRZE W DOMU! CZY KUPNO OCZYSZCZACZA I NAWILŻACZA MOŻE REALNIE POPRAWIĆ JAKOŚĆ POWIETRZA?

07.12.2020

Ostatnie lata pokazują, że świadomość naszego społeczeństwa dotycząca środowiska i jego wpływu na zdrowie stale rośnie. Powstaje wiele kampanii społecznych, które mówią o smogu, jakości produkowanej żywności, sposobie zdrowego odżywiania czy trybie życia. Wszystkie te czynniki mają wpływ na ludzki organizm. Okazuje się też, że człowiek spędza w pomieszczeniach 80% czasu! W związku z tym należy dbać o mikroklimat w pomieszczeniach, w których przebywa. W poradniku wyjaśniamy, co należy rozumieć przez to pojęcie i jakie parametry są dobre dla człowieka.

REKUPERACJA W TWOIM DOMU!

24.11.2020

Wentylacja z odzyskiem ciepła - reklama producenta czy realny zysk dla zdrowia i portfela? Wyjaśniamy, na czym ona polega i jak działa. Czy faktycznie jest opłacalna oraz jakie są jej zalety. W poradniku poznasz elementy składowe instalacji i dowiesz się jaką funkcję pełnią w układzie. Podpowiadamy jakich błędów uniknąć i gdzie szukać dofinansowania.

JAK PRAWIDŁOWO KORZYSTAĆ Z KLIMATYZACJI

29.09.2020

W ostatnich latach klimatyzacja z dobra luksusowego stała się standardowym wyposażeniem biura i urządzeniem ogólnodostępnym dla naszego domu i mieszkania. Zazwyczaj inwestujemy w urządzenie, chcąc schłodzić latem gorące powietrze w pomieszczeniach oraz zapewnić komfort cieplny. Wychodzimy jednak z założenia, że dobry użytkownik to świadomy użytkownik. Poznaj zasady prawidłowego użytkowania urządzeń oraz dodatkowe funkcje. Dowiedz się jaki wpływ na zdrowie mają regularne przeglądy.

JAK PODPISAĆ DOBRĄ UMOWĘ DOTYCZĄCĄ MONTAŻU KLIMATYZACJI I INNYCH ASPEKTÓW BUDOWALNYCH

29.09.2020

Zawieranie dobrej umowy o roboty instalacyjne i budowlane wydaje się skomplikowanym tematem. W poradniku dowiesz się, co powinna zawierać dobra umowa o roboty budowlane i czy wykonawca ma prawo wymagać przedpłaty. Czym różni się zaliczka od zadatku i co jest korzystniejsze dla obu stron. Pomożemy również, wyjaśniając różnicę między gwarancja i rękojmia, oraz czy można skorzystać z obu.

Sprawdź nasze inne poradniki

Dziękujemy że do nas dołączyłeś, tylko jeden krok dzieli Cię od otrzymywania treści. Wejdź na swoją skrzynkę i kliknij w link aktywacyjny, aby potwierdzić chęć otrzymywania informacji.
W każdej chwili możesz wypisać się z naszej bazy poprzez stopkę mailingową.

Wyrażając zgodę na otrzymywanie informacji pomożesz nam wybierać i wysyłać najlepsze spersonalizowane treści

W każej chwili możesz zrezygnować z aktywowanych informacji lub ograniczyć ich częstotliwość

Dziękujemy

Masz nowe powiadomienie. Kliknij!