rejestracja

Wywiady

  Poznaj Liderów w branży HVACR


Tutaj przeczytasz o najlepszych Firmach w Polsce:

 • dowiesz się, co myślą Prezesi największych Firm
 • poznasz bliżej ludzi sukcesu w naszej branży
 • zaznajomisz się z najnowszymi trendami
 • przeczytasz o planach innych Firm na przyszłość
 • zyskasz wiedzę o ciekawych historiach branżowychPoznaj najciekawsze tematy wywiadów :

 • Wywiady jubileuszowe
 • Firma, w której chce się być
 • Branża HVACR w 2020 roku
 • Twarze branży HVACR w Polsce
 • Kobiety w branży HVACR
 • Twarze branży HVACR w Polsce
 • Przegląd rynku
 • Wywiady
Sylwetki Prezesów
 

Clima Gold w pandemicznym roku 2020 poprawiła wyniki finansowe i teraz stawia na rozwój mocy produkcyjnych i asortymentu

  

Na pytania portalu klimatyzacja.pl odpowiada Wojciech Bielański, Prezes Zarządu Clima Gold Sp. z o.o.

Rok 2020 dla Clima Gold, którym kieruje Wojciech Bielański, pod względem biznesowym był kolejnym rokiem, który firma zamknęła z lepszym wynikiem finansowym w stosunku do poprzedniego. W tym roku spółka planuje ukończenie budowy nowej hali produkcyjnej i rozbudowy powierzchni biurowej. Pozwoli to m.in. na zwiększenie zatrudnienia i uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej.

 

Czytaj dalej

 
 

CentroClima: Mimo pandemii firma ciągle się rozwija i zmienia, stając się coraz silniejsza

  

Na pytania klimatyzacja.pl odpowiada Dawid Kozyra, prezes zarządu CentroClima.

Dawid Kozyra, prezes CentroClima, zdradza, że mimo rok 2020, z racji koronowirusa, był wyjątkowy, to firma uzyskała wynik finansowy na takim samym poziomie jak rok wcześniej. To konsekwencja zdywersyfikowania działalności m.in. o fotowoltaikę. Spółka umacnia swoją pozycję na polskim rynku HVAC, rozwija nowe segmenty operacyjne, współpracuje z jednostkami naukowo-badawczymi i nawiązuje relacje z nowymi partnerami

 

Czytaj dalej

 
 

Alfa Laval: Patrząc na całokształt naszych obecnych działań prognozujemy dalszy stabilny rozwój

  

Rozmowa z Małgorzatą Moczyńską, Cluster President Eastern Europe, General Manager Alfa Laval Sp. z o.o.

Historia firmy to historia wielkiego wynalazcy- Gustafa de Lavala. W 1877 roku wynalazł on wirówkę odśrodkową. Firma Alfa Laval została założona w 1883 roku przez Gustafa del Lavala i Oscara Lamma jako AB Separator. Około 1890 została zaprezentowana pierwsza wirówka talerzowa. Do 1913 Gustaf de Laval stworzył ponad 90 patentów na różne urządzenia, które były podwalinami pod dalszy rozwój firmy. Obecnie zajmujemy się produkcją urządzeń do wymiany ciepła, kontroli przepływów oraz separacji w większości branż i krajów na świecie.

 

Czytaj dalej

 
Wywiady jubileuszowe
 

COOL: 40 lat minęło

  

Na pytania portalu klimatyzacja.pl odpowiada Robert Kapica, Dyrektor Generalny firmy COOL.

W ciągu czterdziestu lat funkcjonowania firma COOL przeszła prawdziwą rewolucję i ma bardzo silną pozycję w wykonawstwie kompletnych instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz w produkcji urządzeń chłodniczych. Teraz firma koncentruje się na dalszym rozwoju chillerów propanowych i utrzymaniu pozycji lidera w tej kategorii oraz zwiększeniu udziału w rynku jako wykonawca instalacji. Chce w ciągu najbliższych 3 lat przynajmniej podwoić eksport bezpośredni.

 

Czytaj dalej

 
 

ANTICOR działa już 30 lat

  

Na pytania portalu klimatyzacja odpowiada Jerzy Forc, dyrektor handlowy w ANTICOR.

ANTICOR swoją działalność rozpoczął w listopadzie 1991 w czasach ważnych i przełomowych dla naszego kraju, był to czas zmian politycznych, ale i śmiałego rozwoju gospodarczego. Swoją siedzibę firma miała w Krakowie w jednej z kamienic przy ulicy Friedleina, była to długa, wąska i pełna zaparkowanych samochodów ulica, co bardzo utrudniało dojazd i prace rozładunkowe podczas dostaw towaru.

 

Czytaj dalej

 
 

Nabilaton – to już 10 lat!

  

Na pytania portalu klimatyzacja odpowiada Sebastian Wróbel, Dyrektor Sprzedaży Nabilaton.

Powrót wizji, zmiana koncepcji działania i jednocześnie ciągły rozwój. Tak pokrótce można podsumować działalność firmy Nabilaton, która w tym roku obchodzi swój jubileusz! To już 10 lat, jak spółka oferuje projektantom i instalatorom profesjonalne wsparcie i urządzenia najbardziej topowych marek w Europie. O minionej dekadzie i planach na przyszłość mówi w wywiadzie Sebastian Wróbel, Dyrektor Sprzedaży Nabilaton.

 

Czytaj dalej

 
Firma, w której chce sie być
 

Tempcold. Naszą siłą jest m.in. zwarty i niezwykle doświadczony zespół

  

Na pytania portalu klimatyzacja odpowiada Jacek Chrząszcz, prezes Tempcold

W Tempcold pracownicy stanowią silny, zmotywowany zespół, a współpraca oparta jest na dużym szacunku oraz dobrej relacji na płaszczyźnie zawodowej. Prezes firmy zapowiada, że sama spółka utrzyma wysokie tempo wzrostu sprzedaży w kolejnych latach.

 

Czytaj dalej

 
 

Daikin: W naszej codziennej pracy kierujemy się zasadami przejrzystości, rzetelności i etyki

  

Na pytania portalu klimatyzacja odpowiada Tomasz Dobryniewski, Prezes DAIKIN Airconditioning Poland

Zdaniem Tomasza Dobryniewskiego, prezesa DAIKIN Airconditioning Poland, w codziennej pracy w polskiej spółce Daikin da się wyczuć wiele dobrych praktyk biznesowych wywodzących się z Japonii, gdzie koncern ma swoje korzenie. Przede wszystkim jest to wysoka kultura pracy i szacunek do człowieka.

 

Czytaj dalej

 
 

Daikin: Jako ludzie jesteśmy sobie bardzo pomocni w firmie.

  

Na pytania portalu klimatyzacja odpowiada Aleksandra Stachurska , Manager Działu Personalnego i Administracji w DAIKIN Airconditioning Poland.

Jakim Pani zdaniem pracodawcą jest Daikin – czym się wyróżnia na polskim, ale i światowym rynku?

 

Czytaj dalej

 
 

Daikin: Tu spotkałem otwarty i przyjazny zespół.

  

Na pytania portalu klimatyzacja odpowiada Paweł Kulej, Konsultant Techniczno-Handlowy ds. Systemów Wody Lodowej w DAIKIN Airconditioning Poland.

Wszyscy w firmie grają do jednej bramki i pracują na wspólny sukces. Każdy z pracowników niezależnie od stanowiska jest dla siebie nawzajem po prostu kolegą z pracy – tak ocenia atmosferę w Daikin, Paweł Kulej, na co dzień konsultant techniczno-handlowy ds. systemów wody lodowej.

 

Czytaj dalej

 
Branża HVACR w 2020 roku
 

Alfaco: W dobie koronawirusa, pamietajmy o zachowaniu w pomieszczeniach optymalnej wilgotności

  

Na pytania portalu klimatyzacja odpowiada Jarosław Dec – Manager Działu Nawilżaczy Alfaco Polska Sp. z o.o., CAREL Polska

W ostatnim czasie w związku z sytuacją COVID-19 coraz częściej słyszymy o prowadzonych badaniach dotyczących zależności pomiędzy wilgotnością a rozwojem wirusów. W jaki sposób wilgotność wpływa na otoczenie?

 

Czytaj dalej

 
 

Condair Polska: Przy optymalnej wilgotności wirusy, w tym i koronawirus, mają ograniczoną zdolność rozprzestrzeniania się

  

Na pytania portalu klimatyzacja.pl odpowiada Tomasz Olszewski, dyrektor zarządzający w firmie Condair Polska, producenta nawilżaczy i osuszaczy.

Panie Dyrektorze, spółka Condair zajmuje się głównie produkcją nawilżaczy i osuszaczy. Po niewygasłej wciąż pandemii koronawirusa, temat nawilżaczy staje się coraz bardziej „na czasie”.

 

Czytaj dalej

 
 

ZTCiC Klima. Koronawirus zmienił model funkcjonowania firmy na bardziej efektywny i poprawiający komfort pracy

  

Na pytania portalu klimatyzacja.pl odpowiada Leszek Zimmerman, prezes Zakładu Techniki Cieplnej i Chłodniczej Klima Sp. z o.o.

Panie Prezesie, jesteście jedną z większych firm dystrybucyjnych z branży HVACR w Polsce, choć początki mieliście nieco „siermiężne”. Skąd zainteresowanie tą branżą i jak doszło do powstania Zakładu Techniki Cieplnej i Chłodniczej Klima Sp. z o.o.?

 

Czytaj dalej

 
 

Bosch Termotechnika, mimo pandemii, z powodzeniem realizuje strategię zwiększania udziału w polskim rynku urządzeń klimatyzacyjnych

 Na pytania portalu klimatyzacja.pl odpowiada Krzysztof Ciemięga, Dyrektor Generalny Bosch Termotechnika
 

Bosch Termotechnika, mimo pandemii, z powodzeniem realizuje strategię zwiększania udziału w polskim rynku urządzeń klimatyzacyjnych Na pytania portalu klimatyzacja.pl odpowiada Krzysztof Ciemięga, Dyrektor Generalny Bosch Termotechnika

 

Czytaj dalej

 
Kobiety w branży HVACR
 

Branża HVACR jest przyjazna kobietom i z pewnością ich obecność będzie coraz bardziej widoczna

  

Na pytania portalu klimatyzacja.pl odpowiada Katarzyną Kiewro, Product Manager Blauberg w Vents Group.

 

Czytaj dalej

 
 

To nie jest już taki ”męski świat”

  

Joanna Bliźniewska, jedyna kobieta w dziale technicznym firmy SCROL,
ceni sobie współpracę z mężczyznami i odnajduje się w „męskiej” branży.
„Z facetami pracuje się prościej, bezkonfliktowo i bez zbędnego gadania” - ocenia pani Joanna.

 

Czytaj dalej

 
 

Czasem sytuacja wymaga „grubszego” słowa.

  

Oliwia Wojtulska, specjalista ds. ofert w Scrol, zauważa, że kobiet w branży HVAC jest coraz więcej. Taką tendencję widać już na wydziałach Inżynierii Lądowej i Środowiska na Politechnice.

 

Czytaj dalej

 
 

Kobieta w „męskiej” branży? Nie mam z tym żadnych problemów

  

Rozmowa z Kingą Lipińską, Dyrektor ds. Finansowych w Klimago Sp. z o.o.
Kinga Lipińska, współwłaściciel Klimago i dyr. ds. finansowych twierdzi, że praca w „męskiej” branży to czysta przyjemność. Dodaje, że jako mama 16 miesięcznego synka z powodzeniem łączy pracę i obowiązki macierzyńskie.

 

Czytaj dalej

 
 

Podstawą do współpracy jest nie płeć, a wiedza, kompetencje i fachowość

  

Rozmowa z Karoliną Kalinowską, Product Marketing Manager w LG.
Zdaniem Karoliny Kalinowskiej, piastującej funkcję Product Marketing Manager w LG, branża HVAC z roku na roku jest coraz mniej zmaskulinizowana. Podkreśla, żepodczas branżowych eventów spotyka się co raz więcej kobiet projektantek, architektów czy inżynierów. Często też pojawiają się kobiety prowadzące własne firmy w branży HVAC.

 

Czytaj dalej

 
 

Zwalczam stereotypy – w tej branży kobiety mają wysokie kompetencje i kwalifikacje

 

 

Rozmowa z Krystyną Szost, Key Account Manager w LG

 

Czytaj dalej

 
Twarze branży HVACR w Polsce
 

Wybór PPH COOL, to była zdecydowanie bardzo dobra decyzja

 

 

Rozmowa z Robertem Kapicą, dyrektorem w PPH COOL.

 

Czytaj dalej

 
 

Uniwersal - z zamiłowania do inżynierskich innowacji w wentylacji

 

 

Rozmowa z Krzysztofem Nowakiem, prezesem i współwłaścicielem firmy Uniwersal.

 

Czytaj dalej

 
 

 Glen Dimplex to " PO PROSTU WYŻSZA WYDAJNOŚĆ"

 

 

Rozmowa z Adamem Koniszewskim, Key Account Managerem w Glen Dimplex Polska.

 

Czytaj dalej

 
 

Firma Tempcold, członek szwedzkiej grupy Ahlsell, wspiera firmy instalacyjne z branży HVACR w Polsce.

 

 

Rozmowa z Jackiem Chrząszcz, prezesem firmy Tempcold

 

Czytaj dalej

 
Przegląd rynku
 

Najwięksi Producenci i Dystrybutorzy  - Klimatyzatory typu Split

 

Zobacz jak oceniają miniony rok Najwięksi Producenci i Dystrybutorzy

 

Czytaj dalej

 

Najwięksi Producenci i Dystrybutorzy  - Rekuperatory

 

Zobacz jak oceniają miniony rok Najwięksi Producenci i Dystrybutorzy

 

Czytaj dalej

 

Wywiady
 

UNI-LUX zadebiutuje na „FORUM” z osuszaczami i klimatyzatorami marki FRAL

 

Rozmowa z Waldemarem Jarzynką, Dyrektorem Handlowym firmy UNI-LUX Sp. z o.o.

 

Czytaj dalej

   
 
 

NEST liczy na szybki rozwój w Polsce

 

Rozmowa z Richardem Gundzik, pełnomocnikiem ds. sprzedaży w firmie NEST.

 

Czytaj dalej

 
 
 

Ominąć „Forum” to jak stracić rok

 

Rozmowa z Krzysztofem Nowakiem, prezesem i współwłaścicielem firmy Uniwersal

 

Czytaj dalej

 
 
 

Samsung zyskuje na wprowadzeniu Wind-Free

 

Rozmowa z Dariuszem Osińskim, Head of Sales w Samsung Electronics Polska

 

Czytaj dalej

 
 
 

Schiessl Polska chce w ciągu kilku lat awansować do klimatyzacyjnej ekstraklasy

 

Rozmowa z Rafał Kochanowskim, Marketing Managerem w Schiessl Polska


Jeden z największych w Polsce dystrybutorów urządzeń z branży HVACR w ostatnich latach umocnił się jako największy krajowy dystrybutor czynników chłodniczych. Firma, według swoich szacunków jest też się drugim co do wielkości dystrybutorem urządzeń i komponentów do chłodnictwa oraz utrzymuje silną pozycję dobrą pozycję w segmencie pomp ciepła powietrze-woda.

 

Czytaj dalej

 
 
 

LG Electronics nie zamierza oddać pozycji lidera - Rozmowa z Arturem Radomskim, specjalistą z branży HVAC z LG Electronics

 

Firma zapowiada rozwój w każdym segmencie produktów. Nowe, rewolucyjne rozwiązania będą dotyczyły systemów VRF, splitów, agregatów wody lodowej oraz pomp ciepła. Spółka proponuje również swoim klientom nowatorski oczyszczacz powietrza, który prezentowała podczas ostatnich targów klimatyzacji i wentylacji pod koniec lutego br. w Warszawie

 

Czytaj dalej

 
 
 

Ventia po raz kolejny poprawiła wyniki finansowe i mocno stawia na rozwój własnych marek

 

Ventia po raz kolejny poprawiła wyniki finansowe w 2017 r, w którym osiągnęła 35 mln zł sprzedaży, co oznacza wzrost o 12 proc. Również i ten rok zapowiada się obiecująco. Motorem napędowym dobrych rezultatów finansowych są marki własne Ventii: Komfovent, AlpicAir, Havaco, Dantherm i Stavoklima. Spółka mając bardzo bogaty asortyment coraz częściej stosuje tzw sprzedaż krzyżową (cross selling), zapowiada także ekspansję zagraniczną

 

Czytaj dalej

 
 
 

Zymetric zdecydowanie stawia na Midea Electric. Nie wyklucza, że w przyszłości chińska spółka ją kupi.

 

Arkadiusz Prostak, wiceprezes firmy Zymetric podkreśla, że Polska spółka coraz mocniej zacieśnia partnerstwo a Chińskim producentem urządzeń klimatyzacyjnych Midea Electric. Aktualnie Zymetric jest dla globalnego potentata z Chin, firmą numer 1 w Europie. W tym roku Polska firma zaoferuje swoim klientom kilka innowacyjnych propozycji urządzeń klimatyzacyjnych. W przyszłości rozszerzy swoją ofertę o inne produkty Midea, m.in. urządzenia AGD oraz kompleksowe rozwiązania dotyczące tzw. „smart home”

 

Czytaj dalej

 
 
 

W klimatyzacji Samsung celuje w pozycje lidera w segmencie B2B

 

Klimatyzacyjny gigant z Korei nie zwalnia tempa i chce utrzymać wiodącą pozycję w tym segmencie w Polsce. Dariusz Osiński, Head of Sales w Samsung Electronics Polska przyznaje, że firma ma zamiar być liderem, jeżeli chodzi o sprzedaż swoich urządzeń w rynku B2B

 

Czytaj dalej

 
 
 

2KAN podwaja moce produkcyjne

 

Marcin Stanisławski, Dyrektor ds. Rozwoju firmy 2KAN dla portalu klimatyzacja.pl

 

Czytaj dalej

 
 
 

VILPE - fińskie systemy wentylacyjne. Wywiad z Andrzejem Januszem, szefem oddziału w Polsce

 

Andrzej Janusz, Development Manager w firmie SK Tuote Poland, stawia na nowoczesne rozwiązania w systemach wentylacji, uwzględniające automatykę wykorzystującą sterowanie za pomocą WIFI i czujniki do pomiaru wilgotności względnej (RH) oraz poziom dwutlenku węgla (CO2) w powietrzu.

 

Czytaj dalej

 
 
 

Bosch Termotechnika wkracza na polski rynek klimatyzacji

 

Na pytania portalu klimatyzacja.pl odpowiada Krzysztof Ciemięga, Dyrektor Generalny Bosch Termotechnika

 

Czytaj dalej

 
 
 

Aircon stawia na nowoczesność, efektywność i ekologię

 

Artur Banasiak, prezes Aircon po kilkunastu latach współpracy uważa, że wybór marki MDV był strzałem w dziesiątkę

 

Czytaj dalej

 
 
 

FG Poland z powodzeniem rozwija swoją markę klimatyzatorów KAISAI - wywiad z prezesem Wojciechem Białasem

 

Firma zwiększa sprzedaż krajową oraz zagraniczną, w tym na rynki Europy Wschodniej oraz Zachodniej. Zdaniem Prezesa, do 2020 udział marki KAISAI w Polsce sięgnie 30 proc. Wojciech Białas zapowiada też duże zmiany organizacyjne

 

Czytaj dalej

 
 
 

Będziemy umacniać naszą pozycję - wywiad z Piotrem Georgiev, nowym prezesem Clima-Produkt

 

Clima-Produkt, spółka specjalizująca się w produkcji urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych ma zamiar umacniać swoją pozycję na rynku polskim. Piotr Georgiev, nowy prezes firmy, zapowiada, że spółka będzie inwestować w jakość i rozbudowę parku maszynowego

 

Czytaj dalej