rejestracja

Firma Bartosz Sp.j. została założona w 1990 roku na bazie wyłącznie polskiego kapitału i tak pozostało do dziś. Początkowo działalność firmy związana była tylko z systemami wodnymi i automatyką przemysłową. Ten stan rzeczy trwał do 2000 roku, kiedy powstał pierwszy model rekuperatora spiralnego. Szczegóły konstrukcyjno – technologiczne rekuperatora zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym, a firma dynamicznie zaczęła rozwijać się w dziedzinie wentylacji tworząc coraz bardziej skomplikowane układy wentylacyjne.

Dzięki niecodziennej konstrukcji wymiennika spiralnego (wiele osób zastanawia się dlaczego nasz wymiennik nie zamarza) – zdobyliśmy dużą popularności i ugruntowaliśmy swoją pozycję na rynku. Szczególnie cieszy nas fakt, że dużo osób kupujących nasze centrale wentylacyjne zainteresowało się nami dzięki bardzo dobrej opinii innych użytkowników. Fakt, że nasze centrale wentylacyjne cieszą się świetną opinią użytkowników dodaje nam skrzydeł i motywuje do lepszych działań. Dzięki temu z roku na rok odnotowujemy coraz większą sprzedaż, a nasze centrale wentylacyjne pracują nie tylko w Polsce, ale również za granicą, m.in. w Brazylii, Kolumbii, Czechach i na Węgrzech.

Zaufało nam wiele znanych firm, które dostrzegły wysoką jakość wykonania produkowanych przez nas urządzeń. Przemysłowe centrale wentylacyjne VEBAR pracują m.in. w fabrykach produkcji silników do samolotów Aero Gearbox, w fabryce maszyn rolniczych firmy SaMASZ, producenta płyt wiórowych Pfleiderer Grajewo S.A., producenta narzędzi do pielęgnacji ogrodów i lasów firmy Husqvarna Poland czy fabrykach największego producenta opakowań szklanych i aluminiowych firmy Can-Pack S.A. Poza firmami produkcyjnymi, dostarczyliśmy szereg central do ośrodków medycznych (w tym szpitali), firm z branży spożywczej, HoReCa oraz ośrodków naukowych.

fot. Zakład Produkcji Central Wentylacyjnych Firmy Bartosz w Czarnej Białostockiej

fot. Zakład Produkcji Central Wentylacyjnych Firmy Bartosz w Czarnej Białostockiej

Obecnie nasza firma to dwa zakłady produkcyjne (w Białymstoku i Czarnej Białostockiej), centrala (w Białymstoku), dwa biura techniczno-handlowe (w Krakowie i Kielcach) oraz kadra około 100 specjalistów z różnych dziedzin, którzy pracują nad rozwojem produktów. Posiadamy dobrze wyposażone zaplecze techniczne umożliwiające prowadzenie badań, tworzenie prototypów, produkcję urządzeń oraz realizację skomplikowanych technologicznie zamówień. Oferujemy przyjazne dla środowiska urządzenia oraz kompletne systemy, które umożliwiają znaczące oszczędności m. in. poprzez ograniczenie zużycia wody, ciepła i energii elektrycznej. Gwarantujemy przy tym wysoki standard produktu, terminowość realizacji i rozsądną cenę. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów.

Potwierdzeniem wysokich standardów jakości i trwałości są liczne certyfikaty, atesty i dopuszczenia. Posiadamy wiele nagród, dyplomów i wyróżnień przyznanych naszej firmie podczas ogólnopolskich konkursów. W listopadzie 2001 r. wprowadziliśmy i nadal stosujemy system zapewnienia jakości ISO 9001:2015, uzyskaliśmy certyfikaty TUV Rheinland oraz Atesty PZH (również dla wykonania higienicznego). Tak wysoki standard gwarantuje korzystanie podczas produkcji z elementów sprawdzonych, pochodzących od renomowanych światowych producentów.

certyfikaty TUV Rheinland oraz Atesty PZH


Dużą uwagę poświęcamy współpracy z ośrodkami naukowymi oraz z firmami skupiającymi się wokół inżynierii środowiska. Proponujemy programy szkoleniowe przeznaczone projektantom i wykonawcom. Organizujemy seminaria i sympozja techniczne. Wydajemy poradniki techniczne i katalogi oraz publikujemy artykuły w prasie technicznej.
Taka filozofia działania zyskała akceptację i zaufanie naszych Klientów, do których należą m. in. odbiorcy indywidualni, gminy, deweloperzy, szkoły, hotele oraz międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Efektem naszych 30-letnich działań jest stały rozwój i z roku na rok coraz to lepsze wyniki finansowe, co trzykrotnie zostało potwierdzone Diamentem Forbes'a (2010, 2012, 2020).


 
Dołącz nas na Facebook'u i na bieżąco śledź nasze poczynania! https://www.facebook.com/BartoszSpj