rejestracja

Trane, działający w ramach grupy kapitałowej Ingersoll Rand, jest globalnym dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań klimatyzacyjnych dla budynków. Firma produkuje, instaluje oraz zapewnia usługi serwisowe i części zamienne do energetycznie wydajnych systemów klimatyzacji wentylacji i chłodnictwa, systemy sterowania budynkami oraz jednostkowe rozwiązania techniczne, wychodzące naprzeciw specyficznym potrzebom klientów handlowych, instytucjonalnych oraz przemysłowych.
 
Trane posiada obecnie 35 własnych zakładów montażowych w 10 krajach i zatrudnia ponad 29.000 osób na terenie całego świata. Trane działa na polskim rynku od roku 1994. W Warszawie mieści się dyrekcja firmy, obejmująca swoim zasięgiem Polskę, Ukrainę, Białoruś Kraje Bałtyckie oraz Izrael i Turcję.
 
Trane posiada swoje biura także w Krakowie, Wrocławiu oraz Gdyni.Sprawdzone pod każdą szerokością geograficzną produkty oraz rozwiązania Trane znalazły zastosowanie w wielu znanych budynkach i zakładach produkcyjnych, mieszczących się na wszystkich kontynentach. Wśród najbardziej znanych budowli, korzystających z rozwiązań Trane są między innymi: Burj Tower w Dubaju, Wyspa Palmowa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, mediolańska La Scala, moskiewski Kreml czy chociażby słynne wieże Petronas Tower w stolicy Malezji, Kuala Lumpur.
 
W Polsce technologie Trane zastosowano między innymi w warszawskim Błękitnym Wieżowcu, Warszawskim Centrum Finansowym, Centrum Handlowym Złote Tarasy, Hotelach Marriott Warszawa i Campanile Łódź oraz w fabrykach firm Ferrero oraz Philips Morris Polska.
 
trane warszawa klimatyzacja chłodnictwo
 
Trane aktywnie promuje zagadnienia związane z energooszczędnością oraz ochroną środowiska naturalnego. Od maja 2007 roku Trane jest partnerem programu Clinton Climate Initiative. CCI stawia sobie za zadanie zmniejszenie w skali światowej emisji dwutlenku węgla, a co za tym idzie ograniczenie efektu cieplarnianego. W ramach programu Trane pełni rolę eksperta: doradza, daje wsparcie techniczne, przeprowadza audyty energetyczne, udziela pomocy w zakresie tzw. technicznego dotarcia do różnych typów budynków. Jako partner w tym programie, Trane zapewnia i finansuje innowacyjne działania modernizacyjne, które wpływają na znaczne obniżenie zużycia energii i kosztów operacyjnych.
 
Trane wszechstronnie podchodzi do wszystkich aspektów zużycia energii w budynku, takich jak: systemy i usługi w zakresie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), oświetlenie, materiały pokrywające dachy, kwestia energii odnawialnej i inne działania, których zastosowanie odzwierciedla się w oszczędności kosztów energii sięgających od 10 do 50 procent. W roku 2008 Trane zainicjował w Polsce program przyznawania wyróżnień zarządombudynków, które mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami na poluenergooszczędności oraz ochrony środowiska naturalnego.