rejestracja

Wieland Polska Sp. z. o.o. reprezentuje od momentu powstania, tj. sierpnia 1996 roku na terenie Polski firmy wchodzące w skład grupy Wieland-Werke, której początki sięgają 1825 roku.
Grupa Wieland, z siedzibą w Ulm, jest jednym z wiodących światowych producentów półproduktów i produktów specjalnych z miedzi i jej stopów, takich jak taśmy, blachy, rury, pręty, druty i profile. Produkty specjalne to łożyska ślizgowe, rury ożebrowane i wymienniki ciepła.

Jako firma międzynarodowa, Wieland jest reprezentowana przez firmy produkcyjne, centra obróbki i firmy handlowe w wielu krajach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych, Afryce Południowej, Singapurze, Chinach i Indiach. Globalna siła robocza Grupy Wieland to ok. 6700 osób z czego 4300 jest zatrudnionych w Niemczech. Krajowe zakłady (Wieland-Werke AG) znajdują się w Ulm, Velbert-Langenberg, Villingen-Schwenningen i Vöhringen/Iller.

Wieland dostarcza klientom na wielu rynkach ponad 100 różnych stopów miedzi, które są wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle elektrycznym i elektronicznym. Inne ważne sektory to sektor budowlany, motoryzacyjny, a także przemysł produktów klimatyzacyjnych i chłodniczych. Materiały Wieland stosuje się w różnorodnych produktach codziennego użytku, takich jak kontakty w gniazdach elektrycznych, rury do wody pitnej i grzewczej, zamki, łożyska ślizgowe do silników, agregaty chłodnicze dla chłodni i urządzenia klimatyzacyjne. Nasze materiały okazują się również niezbędne w zastosowaniach zaawansowanych technologii komputerowych i telekomunikacyjnych.

Wieland Polska Sp. z o.o. odpowiedzialna jest za sprzedaż wszystkich wyrobów z metali nieżelaznych na bazie miedzi i jej stopów, wytworzonych w zakładach produkcyjnych Grupy Wieland.

Od 1 lutego 2016 roku oferujemy nasze produkty również z magazynu w Bielsku-Białej - sprzedaż poprzez firmę córkę Śląski Handel Metalami Sp. z o.o.

Wieland, miedziane rury chłodnicze
 

Wieland

Wieland - Klimatyzacja.pl
Siedziba firmy:

Jana Pawła II 80 00-175 Warszawa

 

-Zobacz na mapie-

mazowieckie

Tel: +48 22 637 31 05

Fax: +48 22 637 31 07