Moduł wentylacji mieszkania Vitovent 300-F to idealne uzupełnienie pompy ciepła firmy Viessmann. Moc grzewcza połączonych urządzeń wynosi od 3 do 10,6 kW i zajmują one niewiele miejsca. Ten zestaw urządzeń jest polecane szczególnie do utrzymywania odpowiedniej temperatury powietrza. Moduł wentylacyjny jest podłączony bezpośrednio do pompy ciepła. W tym celu potrzebne są tylko dwa przepusty ścienne na potrzeby prowadzenia powietrza. Wszystkie ustawienia są wprowadzane przez regulator pompy ciepła, wspólny moduł zdalnego sterowania lub aplikację Vitotrol zainstalowaną w smartfonie. Eksploatacja pompy ciepła i wentylacji są do siebie automatycznie dostrajane. Opcjonalnie można zastosować dogrzewanie powietrza. Wymiennik ciepła umożliwia odzyskanie przez Vitovent 300-F nawet 98 procent ciepła zawartego w usuwanym powietrzu i podgrzanie napływającego powietrza zewnętrznego bez zużywania dodatkowej energii.
Zalety:
Wysoki komfort obsługi
Moduł wentylacyjny Vitovent 300-F jest połączony bezpośrednio z pompą ciepła. Wszystkie parametry nastawia się albo na regulatorze Vitotronic 200 (WO1C) pompy ciepła, wspólnym pilotem zdalnej obsługi, albo przez aplikację mobilną Vitotrol App. Praca pompy ciepła i modułu wentylacyjnego jest przy tym automatycznie synchronizowana.
Odzysk nawet 98 procent ciepła
Vitovent 300-F odbiera nawet 98 ciepła, zawartego w powietrzu usuwanym i ogrzewa nim doprowadzane powietrze świeże.
Klimatyzowanie w domu pasywnym
Kombinację modułu wentylacyjnego Vitovent 300-F z pompą ciepła można z powodzeniem zastosować do klimatyzowania pomieszczeń domu pasywnego. Można w ten sposób w znacznym stopniu wyeliminować hydrauliczny system rozdziału ciepła. W tym celu moduł wentylacyjny jest dodatkowo wyposażany we wkład grzejny o mocy do 1,5 kW. Dodatkowo instaluje się w module Vitovent 300-F opcyjny zasobnik buforowy wody grzewczej o pojemności 25 litrów.
Dodatkowe wykorzystanie instalacji solarnych
Przy stosowaniu pomp ciepła Vitocal 343-G/242-G lub Vitocal 242-S możliwe jest bezpośrednie przyłączenie kolektorów słonecznych do podgrzewu CWU. Zintegrowana w regulatorze funkcja solarnego podgrzewu CWU pozwala na oszczędzenie znacznych kosztów energii. A wykorzystanie własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej przynosi jeszcze dodatkowe oszczędności na energii.