Politechnika Warszawska- Nabór na wydział Inżynierii Środowiska, Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji



 
Klimatyzacja i chłodnictwo
Organizator: Wydział Inżynierii Środowiska, Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji Politechniki Warszawskiej
Adres: 00-653 Warszawa, ul. Nowowiejska 20
tel.: (22) 660-53-09, (22) 660-75-97, tel/fax.: (22) 825-03-09
e-mail: anna.pietras@is.pw.edu.pl
Kierownik studium: dr inż. Leszek Targowski
Sekretarz studium: Anna Pietras, pok.136
Wymagane dokumenty: karta zgłoszenia, odpis dyplomu
Charakterystyka studium: Studium adresowane jest głównie do kadry inżynierskiej, zatrudnionej w jednostkach projektowych i wykonawczych w dziedzinie urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych, a także w służbach eksploatacyjnych obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej. Studium pozwala na rozszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej, potrzebnej przy projektowaniu, budowie i eksploatacji współczesnych systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych. Autorzy szeregu ekspertyz z zakresu projektowania, wykonania i eksploatacji instalacji klimatyzacyjnych przekazują swoje uwagi na temat najczęściej występujących nieprawidłowości w fazach realizacji i eksploatacji instalacji. Omawiane są także prawne i praktyczne aspekty procesu inwestycyjnego w zakresie projektowania i wykonania instalacji klimatyzacyjnych oraz postępowania z substancjami kontrolowanymi. W ramach studium absolwent zapoznaje się z prawnymi, normalizacyjnymi i praktycznymi zagadnieniami związanymi z Dyrektywą o Jakości Energetycznej Budynków i Świadectwem Energetycznym w zakresie instalacji wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych.
Ukończenie studium będzie także pomocne dla inżynierów zajmujących się dystrybucją nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych.
Czas trwania: 2 semestry (220 godz.)
od października do czerwca
Zasady naboru: według kolejności zgłoszeń
Termin zgłoszeń: od 1 sierpnia do 25 września
Opłaty: 4700 PLN
Informacje dodatkowe: Zajęcia odbywają się: piątek, sobota, niedziela (10 zjazdów) w godz. 10:00-18:00
Słowa kluczowe: inżynieria środowiska, ochrona środowiska, inżynieria komunalna


Systemy oddymiania budynków - wentylacja pożarowa
Organizator: Wydział Inżynierii Środowiska, Instytut Ogrzewnictwa i Wentylacji Politechniki Warszawskiej oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej pod patronatem Komendy Głównej Straży Pożarnej
Adres: 00-653 Warszawa, ul. Nowowiejska 20
tel.: (22) 660-50 21 tel/fax.: (22) 825-29-92
e-mail: grzegorz.kubicki@is.pw.edu.pl
Kierownik studium: dr inż. Grzegorz Kubicki
Sekretarz studium: Anna Pietras, pok. 136
Wymagane dokumenty: karta zgłoszenia, odpis dyplomu
Charakterystyka studium: Studium organizowane przy współudziale Politechniki Warszawskiej, i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej pod patronatem Komendy Głównej Straży Pożarnej adresowane jest głównie do kadry inżynierskiej firm projektowych i budowlanych, przedsiębiorstw związanych z zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej budynków, specjalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo budowli oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem i modernizacją systemów wentylacji i klimatyzacji.
Podczas trwania zajęć słuchacze będą mieli możliwość uczestnictwa w wykładach, zajęciach audytoryjnych, projektowych i laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej oraz innych znanych i cenionych fachowców z dziedziny ochrony przeciwpożarowej i wentylacji pożarowej.
Studium pozwala na rozszerzenie i uzupełnienie najbardziej aktualnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, niezbędnej przy projektowaniu, budowie, eksploatacji, a także wykonaniu odbiorów współczesnych systemów oddymiania obiektów budowlanych różnego typu. Ukończenie studium będzie także pomocne dla inżynierów zajmujących się dystrybucją nowoczesnych systemów ochrony przeciwpożarowej.
Na zakończenie studium uczestnik otrzyma dyplom ukończenia zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów R.P.
Czas trwania: 2 semestry (200 godz.)
od lutego do stycznia
Zasady naboru: według kolejności zgłoszeń
Termin zgłoszeń: do 20 stycznia
Opłaty: 4900 PLN
Informacje dodatkowe: Zajęcia odbywają się: piątek (13:00-18:00), sobota (9:00-15:00), 11 zjazdów
Słowa kluczowe: wentylacja pożarowa, oddymianie budynków, ochrona przeciwpożarowa