Wydajna i przyjazna dla środowiska pompa ciepła LG do ciepłej wody użytkowej, wyróżniona nagrodami za wzornictwo

Podczas targów CES® 2021 firma LG Electronics zaprezentuje nowoczesną, energooszczędną pompę ciepła przeznaczoną do przygotowania ciepłej wody użytkowej, wyposażoną w sprężarkę inwerterową. Nowy model pompy został wyróżniony nagrodą CES Innovation Award. Sprężarka inwerterowa zapewnia dużą moc grzewczą i obniża zużycie energii, natomiast inteligentne funkcje gwarantują jeszcze większą wygodę użytkowania.Podczas targów CES® 2021 firma LG Electronics zaprezentuje nowoczesną, energooszczędną pompę ciepła przeznaczoną do przygotowania ciepłej wody użytkowej, wyposażoną w sprężarkę inwerterową. Nowy model pompy, wyróżniony nagrodą CES Innovation Award, jest wyposażony w słynną sprężarkę DUAL Inverter firmy LG, umożliwiającą szybkie i efektywne ogrzewanie wody przy zmniejszonym zużyciu energii oraz obniżonych kosztach eksploatacji. Co więcej, to niezwykle wydajne i trwałe, inteligentne urządzenie współpracuje z aplikacją LG ThinQ™, która pozwala na wygodne sterowanie z dowolnego miejsca w domu lub poza nim.


Do ogrzewania wody wykorzystywane jest ciepło skraplania czynnika chłodniczego, który jest sprężany przez sprężarkę DUAL Inverter firmy LG. Dzięki temu pompa ciepła zużywa do 74 procent mniej energii do pracy w ciągu roku niż tradycyjny bojler elektryczny1. Nowe urządzenie będzie dostępne w wersjach ze zbiornikiem o pojemności 200 oraz 270 litrów, wyróżniających się imponująco wysoką klasą energetyczną, odpowiednio A+ i A++2. Co więcej, wytrzymała sprężarka oraz zbiornik wody objęte są 10-letnią gwarancją. W celu dodatkowego zmniejszenia zużycia energii elektrycznej, efektywny system firmy LG pobiera ciepło z otaczającego powietrza. Dwa wewnętrzne źródła ciepła, pompa ciepła oraz grzałka, gwarantują natomiast szybkie podgrzewanie w okresach dużego poboru gorącej wody.


Inteligentna pompa do grzania wody z inwerterową sprężarką jest wyposażona w moduł Wi-Fi pozwalający na bezproblemową współpracę z aplikacją LG ThinQ, dostępną na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS3. Za pośrednictwem tej aplikacji właściciele domów mogą zdalnie sterować systemem, otrzymywać przypomnienia o konserwacji oraz diagnozować niektóre problemy bez potrzeby kontaktowania się z serwisem. Użytkownicy mogą też na bieżąco sprawdzać temperaturę wody oraz konfigurować program czasowy podgrzewania wody. -„Nowa, inwerterowa pompa ciepła odzwierciedla dążenia firmy LG, których celem jest oferowanie produktów w mniejszym stopniu obciążających zarówno domowy budżet, jak i naszą planetę. Firma LG będzie nadal rozwijać rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego, które podwyższają komfort codziennego życia konsumentów na całym świecie” – powiedział Lyu Jae-cheol, prezes działu Home Appliance & Air Solution Company w firmie LG Electronics.


Produkt został uhonorowany wszystkimi najważniejszymi nagrodami w konkursach wzornictwa przemysłowego – iF Design, Red Dot, IDEA. Wyróżnia go elegancki, nowoczesny design współgrający z najnowszymi urządzeniami AGD LG klasy Premium. Ponadto jest łatwy do zainstalowania. Pompa ciepła LG do ciepłej wody użytkowej będzie dostępna w Europie i Ameryce Północnej od pierwszego kwartału 2021 r. oraz będzie prezentowana od 11 stycznia na wirtualnym stoisku firmy podczas targów CES 2021.1. Na podstawie danych z wewnętrznych symulacji dziennego zużycia energii przy przeciętnych warunkach klimatycznych w UE obliczono, że roczne zużycie energii elektrycznej 270-litrowej, inwerterowej pompy ciepła LG jest o 74 procent niższe niż w przypadku konwencjonalnego bojlera elektrycznego klasy C.

2. Badania efektywności energetycznej przeprowadzono w nieogrzewanej przestrzeni przy temperaturze 15 stopni Celsjusza zgodnie z normą EN16147 przy profilu obciążenia L.

3. Możliwość współpracy z aplikacją LG ThinQ zależy od kraju sprzedaży.