Tempcold. Naszą siłą jest m.in. zwarty i niezwykle doświadczony zespół

Na pytania portalu klimatyzacja odpowiada Jacek Chrząszcz, prezes Tempcold

W Tempcold pracownicy stanowią silny, zmotywowany zespół, a współpraca oparta jest na dużym szacunku oraz dobrej relacji na płaszczyźnie zawodowej. Prezes firmy zapowiada, że sama spółka utrzyma wysokie tempo wzrostu sprzedaży w kolejnych latach.

Na początek może trochę historii, kiedy powstała firma, jak się rozwijała i co oferuje?

Za nami pół wieku historii, bowiem jako Tempcold, już od blisko 50 lat dostarczamy kompleksowe rozwiązania w dziedzinie klimatyzacji, pomp ciepła, chłodnictwa. Oferujemy wszelkiego typu rozwiązania dla domu i biznesu. Jesteśmy jedną z niewielu firm na rynku, która oferuje pełną, kompleksową obsługę - od projektu poprzez dostawę, montaż, ale również serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny naszych urządzeń. W szczególności - dysponujemy zespołem wsparcia projektowego, który dostosowuje urządzenia do indywidualnych potrzeb klientów, realizujemy kompleksowe dostawy urządzeń HVACR, dajemy wsparcie techniczne dla instalatorów oraz wsparcie serwisu gwarancyjnego, oraz pogwarancyjnego. Warto podkreślić, że różnorodność oferowanych przez nas produktów pozwala nam przedstawiać kompleksowe oferty na wykonanie instalacji klimatyzacyjnych i chłodniczych o dowolnej wielkości, zgodnie z życzeniami i potrzebami naszych klientów.Czy spółka działa na terenie całego kraju?

Tak. Siedziba Tempcold oraz magazyn główny znajdują się w Warszawie. Dzięki biurom regionalnym firmy w Gdańsku, Poznaniu, Łodzi Lublinie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie oraz sprawnej logistyce możemy szybko reagować na potrzeby naszych klientów na terenie całej Polski. Działamy jako spółka z o.o. będąc częścią międzynarodowego koncernu Ahlsell. Dzięki tym powiązaniom kapitałowym jesteśmy bezpiecznym partnerem, gdyż możemy korzystać z gwarancji wystawianych przez udziałowców naszej firmy.

Ile osób obecnie zatrudnia spółka?

Obecnie firma Tempcold zatrudnia 39 osób, w biurze Warszawa pracuje 25 osób a pozostałe 14 osób w naszych biurach regionalnych.

Panie prezesie, jaka jest ta społeczność zatrudniona w państwa firmie?

Muszę przyznać, że bardzo zróżnicowana. Są pracownicy z dużym stażem pracy, z dużym doświadczeniem. Zatrudnione są również osoby świeżo po studiach lub nawet osoby będące w okresie studenckim studiując w trybie zaocznym. Uważam, że zespół jest w bardzo dobrych relacjach ze sobą, przed „koronawirusem” pracownicy podejmowali wiele inicjatyw, które jeszcze bardziej ich integrowały, spotkania poza pracą, wyjazdy weekendowe (rodzinne), zajęcia sportowe (piłka nożna, tenis). Wielu pracowników również działa charytatywnie, teraz np. pomaga starszym osobom w czasach pandemii. Również wiele inicjatyw powstaję wewnątrz organizacji, związanych, chociażby z działalnością firmy oraz poprawą wizerunku wśród naszych klientów.

Czyli pracownicy stanowią zwartą, jednolitą i silną grupę?

Zdecydowanie tak. Tak jak wspomniałem uprzednio, odnoszę wrażenie, że pracownicy stanowią silny, zmotywowany zespół. Współpraca oparta jest na dużym szacunku do współpracownika oraz dobrej relacji na płaszczyźnie zawodowej, a często również prywatnej

Czy firma daje możliwość rozwoju osobistego swoim pracownikom – szkolenia itp.? Jakie są warunki pracy w Tempcold?

W dość dużej organizacji, za jaką uważam firmę Tempcold, jest możliwość rozwoju osobistego, firma zapewnia pracownikom szkolenia, tworząc, chociażby program o nazwie ”Akademia Profesjonalnego Doradcy Tempcold”. Na potrzeby rozwoju wiedzy technicznej stworzyliśmy specjalną salę szkoleniową, wyposażoną w najnowsze rozwiązania oferowane przez naszą firmę z przeznaczeniem do poszerzania wiedzy wśród naszych pracowników oraz klientów. Co do warunków pracy – czyli oczywiście tego najważniejszego… pensji... Na temat zarobków nie chcę się wypowiadać, szafując cyframi, zapewnić tylko mogę, że w firmie Tempcold pracownik zarabia godziwie i ma się stabilne warunki pracy.

Czy w firmie pracuje dużo osób z większym stażem?

Wszystko zależy od tego co należy rozumieć przez duży staż. Praktycznie po objęciu przeze mnie roli Prezesa, czyli ponad 5 lat temu, skład pracowników został wzmocniony o nowe osoby, ale z dużym doświadczaniem w naszej branży. Jeśli mamy na myśli staż powyżej 10 lat, to takie osoby zdecydowanie stanowią obecnie trzon firmy Tempcold. Także w zdecydowanej większości nasi pracownicy wiążą się z firmą długofalowo.


Jak szukacie nowych pracowników, czy ogłoszenia, czy szukacie na kierunkach związanych z branżą na wydziałach Politechniki, czy też Uniwersytetów?

Staram się pracowników dobierać do zespołu, korzystając zazwyczaj z tzw. poczty pantoflowej. Poruszając się ponad 22 lata po rynku, mam wyrobione oczekiwania, jakie kryteria powinien spełniać pracownik w firmie Tempcold. Dajemy szansę również młodym osobom, zachęcamy do podjęcia stażu, praktyk w naszej firmie, dając w zamian możliwość zdobycia dużej wiedzy w starcie przy rozwijaniu kariery każdego z takich pracowników.

Czy w firmie funkcjonują jakieś dodatkowe świadczenia dla pracowników, karty sport, opieka lekarska itp.?

Dobro pracownika jest stawiane ponad wszystko, dlatego w trosce o zadowolenie oraz dużą motywację do pracy, jak również postrzeganie firmy przez społeczność Tempcold, zapewniamy w ramach umowy o pracę dodatkowe korzyści w postaci opieki medycznej oraz ubezpieczenia na życie. Planujemy również w najbliższym czasie wprowadzić karty „multisport”.

Panie prezesie, jakie nowości, innowacje może wprowadzić firma w swoich produktach, lub w samej organizacji i funkcjonowaniu?

Zgodnie z filozofią naszej firmy chcemy dostarczać najlepsze rozkazania, w sposób najbardziej efektywny, z zakresu HVAC dla naszych klientów. Decydując się na współpracę z naszymi partnerami - dostawcami, wybieramy produkty czy rozwiązania spełniające określane normy oraz dyrektywy.W tym celu również stworzyliśmy centrum szkoleniowe, które wyposażyliśmy w urządzenia o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego. Te urządzenia będą na bieżąco wymieniane w rytm zmieniających się wymogów, przepisów i prezentowane dla naszych pracowników oraz klientów.

Firma, przez ostatnich kilka lat dynamicznie się rozrasta. Uda się utrzymać to tempo wzrostu?

Jestem przekonany, że tak. Pozyskujemy coraz więcej klientów, bardzo dobrze przyjmuje się nasza marka własna INNOVA, wśród nowych marek na rynku odgrywa już bardzo znaczącą rolę. Intensywnie się rozwija również rynek agregatów wody lodowej, ale najmocniej z tego co obserwuję, rośnie sprzedaż pomp ciepła i to zarówno w segmencie nowych domów, jak i przy modernizacjach już istniejących instalacji. Wiążemy z pompami ciepła duże nadzieje.

Jak jest ten rok i czego oczekują w następnych latach?

Jesteśmy jedną z najlepszych firm oferujących rozwiązania dla instalatorów, z pełnym wsparciem technicznym i serwisowym, mamy doskonałą bazę szkoleniową i sam program szkoleń oraz coraz większą sieć klientów, obiektów referencyjnych i oczywiście instalatorów. Biorąc to pod uwagę, jestem przekonany, że firma utrzyma dynamikę wzrostu w następnych latach.Bardzo dziękuję za rozmowę

Również dziękuję.


Opracowanie, redakcja.

Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.

...