Rusza siódma edycja programu edukacyjnego – Bosch Termotechnika Szkoli

W październiku br. wystartowała siódma już edycja programu edukacyjnego pod nową nazwą – Bosch Termotechnika Szkoli (dawniej Junkers Szkoli). Tegoroczna edycja została przygotowana w formie online‘owej w trosce o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz trenerów.


Tej jesieni marka Bosch oraz marka Junkers połączyły siły, tworząc Bosch Termotechnika i oferując swoim klientom urządzenia HVAC, które cechuje łatwa i intuicyjna obsługa, najwyższa jakość, zaawansowana technologia oraz energooszczędne rozwiązania. W związku z re-brandingiem zmieniła się również nazwa programu – z Junkers Szkoli na Bosch Termotechnika Szkoli.

Program realizowany jest już 7 rok we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Nagrodą główną jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

Tegoroczna edycja została dopasowana do obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie uczestników. Na pierwszym etapie programu nauczyciele zamiast szkolenia w Centrach Szkoleniowych w Krakowie, Warszawie i Poznaniu będą mogli szkolić się w formie online-owej. Szkolenia poprowadzą dla nich eksperci Bosch Termotechnika.

W poprzedniej edycji programu organizowanej w roku szkolnym 2019/2020 wzięło udział 365 uczniów z 30 techników. We wszystkich sześciu edycjach programu wzięło udział łącznie prawie 1400 uczniów z 30 szkół z całej Polski.