„Rodzina Niezawodnych“ czyli blog Bosch Termotechnika w nowej odsłonie

W ubiegłym roku Bosch Termotechnika stworzył specjalistyczny blog, na którym dzieli się ze swoimi klientami praktycznymi poradami i wskazówkami dotyczącymi ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Teraz klienci mogą czerpać ekspercką wiedzę z nowej strony Bosch Termotechnika. W związku z tym zmieniona została również struktura bloga – tematy poszczególnych artykułów przypisane zostały do określonych segmentów klientów zdefiniowanych w badaniu konsumenckim.


Bohaterami bloga jest rodzina Niezawodnych oraz ich znajomi. Przez pryzmat ich życiowych sytuacji, przybliżana jest tematyka grzewcza oraz najnowocześniejsze rozwiązania Bosch Termotechnika. W ten sposób marka prezentuje skomplikowane i techniczne zagadnienia w sposób prosty i zrozumiały.


W nowej odsłonie tematy artykułów przypisane są do konkretnego segmentu klientów. Segmenty zaś są reprezentowane przez poszczególnych bohaterów bloga.

  • Innowacyjny Paweł to Pionier Innowacji: chętnie korzysta z nowych technologii i modnych gadżetów np. interesują go rozwiązania „smart” . Zarządzanie systemem grzewczym przez smartfona z własnej kanapy? To idealna opcja dla użytkownika takiego jak on.
  • Komfortowa Monika to Zwolennik Wygody: Stawia na prostotę, minimalizm i rozwiązania, które ułatwiają życie. Nie jest fanem skomplikowanych rozwiązań, im prościej tym lepiej.
  • Tradycyjny Dziadek to Tradycjonalista: To klient, dla którego gadżety i „smart” aplikacje nie są na pierwszym miejscu. Przede wszystkim stawia na oszczędność i dobry serwis, który zapewnia producent urządzenia grzewczego.
  • Skuteczny Emil i Eko-sąsiad to Bezpieczni Inwestorzy: są świadomi dziejących się zmian klimatycznych i wybierają rozwiązania, które są jak najbardziej w zgodzie z naturą. Dlatego też, pompy ciepła będą dla nich najlepszym rozwiązaniem. Stawiają również na programy dofinansowania mające na celu wymianę kotłów grzewczych na nowoczesne źródła ogrzewania.
  • Wyluzowana Zuza to Jeszcze Niezaangażowany: to młoda osoba, która w perspektywie kilku lat planuje budowę domu i chce wybrać najlepsze rozwiązanie w zakresie ogrzewania. Nie jest jednak ekspertem więc polega na specjalistach i opiniach znajomych. Jej główne kryteria wyboru to: nowoczesność i oszczędność.