– Jestem bardzo poruszona i dumna, że zajęłam w najbardziej prestiżowym rankingu kobiet biznesu tak eksponowane miejsce, konkurując z niezwykłymi managerkami. Tegoroczne zwycięstwo jest dla mnie zwieńczeniem sukcesów zarówno biznesowych, jak i tych okołobiznesowych – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas Gali 100 Kobiet Biznesu. – Rok 2018 był dla naszej firmy w Polsce rokiem szczególnym, w którym zakończyliśmy 2 duże projekty inwestycyjne, w tym fabrykę w Goleniowie i rozpoczęliśmy kolejne 3 projekty m.in. budowę kolejnej fabryki sprzętu AGD oraz centrum BR w Lodzi. Bosch prowadzi w naszym kraju działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i posiada 8 fabryk. W przyszłym roku liczba ta powiększy się o fabrykę zmywarek w Łodzi. Poza fabrykami, mamy imponujące centra logistyczne, ośrodki badań i rozwoju oraz centrum kompetencyjne IT – dodała Krystyna Boczkowska. W 2018 zatrudniał Bosch 8500 pracowników.
Krystyna Boczkowska od 26 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce i należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w naszym kraju. Wielokrotnie była nagradzana za zasługi dla rynku motoryzacyjnego i biznesu, m.in. tytułami Kobieta Roku czy Manager Roku. W roku 2018 Krystyna Boczkowska, w uznaniu zasług za dotychczasowe działania na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich, została odznaczona Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, który jest najwyższym niemieckim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom. Aktywnie angażuje się nie tylko w działalność biznesową, ale też wspiera szereg inicjatyw społecznych, związanych z realizacją misji społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Bosch. Do najważniejszych podejmowanych przez Krystynę Boczkowską tematów społecznych należy promowanie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego w Polsce poprzez jego odbudowę oraz poprawę poziomu edukacji technicznej. Aktywnie wspiera również ideę różnorodności i rozwoju kobiet w polskim biznesie. Od lat jest mentorką młodych managerek.
O konkursie
Ranking 100 Kobiet Biznesu to projekt dziennika „Puls Biznesu”, który powstał w 2011 roku, aby promować przedsiębiorczość kobiet polskiego świata biznesu. W siódmej edycji rankingu mogły brać udział panie, które co najmniej od 2016 r. pełnią funkcję prezesów lub są właścicielkami 100 proc. udziałów firmy. O miejscu zadecydowała kondycja finansowa zarządzanych przez nie przedsiębiorstw. Podstawowym celem rankingu „100 Kobiet Biznesu” jest wymiana doświadczeń i wsparcie dla wszystkich pań, które chcą spełniać się zawodowo i prywatnie, zdobywać wiedzę i dzielić się nią.