Klimatyzatory ścienne Bosch idealnym rozwiązaniem do mieszkań

Oferta produktowa Bosch została w pełni uzupełniona o modele pracujące z czynnikiem R32, który jest bardziej przyjazny środowisku. Dzięki temu można zastosować jedną z 2 propozycji naściennych jednostek typu Single Split Climate 5000 lub Climate 8500. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach, ale również w niewielkich pomieszczeniach biurowych i serwerowniach. Klimatyzatory ścienne to jedne z najpopularniejszych urządzeń klimatyzacyjnych instalowanych w biurach i mieszkaniach. Stosowane są także w aptekach, przychodniach czy stacjach benzynowych. Charakteryzują się dużą wydajnością, małymi wymiarami, ciekawym designem i atrakcyjną ceną w stosunku do wydajności.Bosch ma szeroką ofertę produktową klimatyzatorów ściennych. Wraz z pojawieniem się nowych modeli Climate 5000 z R32 należy zwrócić uwagę na lepszą funkcjonalność m. in. możliwość utrzymywania temperatury na poziomie 8°C, BIO filtr, Auto Swing (pionowo) czy też występująca dotychczas tylko w modelu 8500 funkcja Follow Me, czyli dostosowanie pracy urządzenia do osiągnięcia zadanej temperatury zgodnie ze wskazaniami czujnika znajdującego się z pilocie zdalnego sterownia. Pilot ten można umieścić np. na szafce nocnej przy łóżku w sypialni. Na uwagę zasługuje również znikomy pobór mocy w trybie Standby Mode (poniżej 1 W), zakres temperatury pracy na potrzeby chłodzenia od -15°C do 50°C i grzania od -15°C do 30°C. Również maksymalna długość instalacji i różnica wysokości między jednostkami dochodząca nawet do 50 m (długości) i 25 m (różnicy wysokości) dla modelu o mocy 7 kW. Ponadto te same jednostki wewnętrzne mogą być wykorzystywane również w systemach Multi Split.


Do większych biur, domów, mieszkań, sklepów, aptek czy serwerowni idealnie sprawdzą się urządzenia komercyjne typu Single Split (jednostka zewnętrzna ”agregat” i jednostka wewnętrzna) kasetonowe, kanałowe, przypodłogowo-podstropowe w zakresie mocy od 5,3 kW do 14,0 kW. Warto zwrócić uwagę na maksymalne długości instalacji i różnicę wysokości miedzy jednostkami, które mogą osiągać odpowiednio do 65 m oraz 30 m. Wbudowana pompka skroplin jest elementem niezbędnym do prawidłowej pracy urządzenia, a także kompatybilności z BMS, co doskonale wpisuje się w aktualne trendy inteligentnego zarządzania budynkiem.


Dla systemów Multi Split, które charakteryzują się możliwością podłączenia od jednej do pięciu różnych jednostek wewnętrznych (możliwość łączenia np. jednostek ściennych i kanałowych), również dostępne są urządzenia pracujące z czynnikiem R32. Jednostki wewnętrzne (ścienne, kasetonowe lub kanałowe) w zakresie mocy od 2,2 kW do 7,3 kW pracują w systemie z jednym agregatem jednowentylatorowym w zakresie od 5,2 kW do 12,3 kW (możliwość przewymiarowania sumy jednostek wewnętrznych w stosunku do jednostki zewnętrznej nawet do ponad 150%). Urządzenia są kompatybilne z Dry Contact i BMS.


Klimatyzatory Bosch objęte są 3-letnią gwarancją. Więcej informacji: https://bosch-klimatyzacja.pl/