Klimatyzator przypodłogowe. Gdzie się sprawdzają?

Klimatyzatory to urządzenia, które obecnie stanowią standardowe wyposażenie wielu obiektów. Ich potencjał jest doceniany szczególnie latem, ale również i zimą nie można zapominać o takich funkcjach jak np. oczyszczanie powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń i całych systemów, które odpowiadają za schładzanie i ogrzewanie powietrza. W zależności od możliwości instalacyjnych, zasobów finansowych czy osobistych preferencji można wybierać spośród systemów split i multisplit montowanych w najróżniejszych miejscach. Popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z klimatyzatorów przypodłogowych, które znajdują zastosowanie szczególnie w mniejszych przestrzeniach.


W jakich miejscach wykorzystuje się klimatyzatory przypodłogowe?

Klimatyzatory przypodłogowe sprawdzają się zarówno w lokalach usługowych, biurach, jak również mieszkaniach i domach prywatnych. Najczęściej decydują się na nie właściciele małych pomieszczeń, którym zależy na zachowaniu odpowiedniego komfortu pracy, przy jednocześnie niewielkiej ingerencji montażowej. Ich największą zaletą jest stosunkowo niewielki rozmiar, który pozwala na umieszczenie urządzenia w przestrzeniach, w których ograniczone są możliwości montażu jednostek wewnętrznych na ścianie. Są również alternatywą dla klimatyzatorów sufitowych w przypadku, gdy w obiektach ma się do dyspozycji pokoje z niskimi sufitami. Modele przypodłogowe można z powodzeniem montować we wnękach, rogach pomieszczeń czy innych zakamarkach, których nie sposób łatwo zaaranżować.


Niepodważalną zaletą klimatyzatorów jest to, iż nie rzucają się w oczy i komponują się z designem wnętrza. Montaż klimatyzacji przypodłogowej gwarantuje doskonałe dostosowanie modeli do preferowanego stylu aranżacyjnego, dzięki czemu sprzęt nie stanowi odrębnego elementu, ale jest częścią dobrze zagospodarowanej całości. Design klimatyzatorów jest doceniany szczególnie w przypadku domów i mieszkań, w których właściciele przykładają uwagę do każdego detalu wypełniającego przestrzeń. Urządzenia w większości przypominają nowoczesne grzejniki, przez co nie zwracają na siebie uwagi, co w przypadku np. klimatyzatorów podsufitowych jest niemożliwe. Ponadto, ich praca jest dyskretna i praktycznie niezauważalna. Odczuwalne są jedynie jej efekty w postaci strumieni schłodzonego lub ciepłego powietrza.

Biura i budynki użyteczności publicznej szczególnie cenią sobie urządzenia, które nie zagracają przestrzeni, pozostawiając odpowiednie warunki do pracy. W miejscach, w których niemożliwe jest regularne otwieranie okien, klimatyzacja jest jedyną szansą na poprawę jakości powietrza oraz schłodzenie dusznych, zatłoczonych pomieszczeń. W przypadku gdy w pomieszczeniach brakuje źródeł ciepła, mogą być również wykorzystywane do podniesienia temperatury. Dostępność niewielkich, praktycznych urządzeń pomaga w zaaranżowaniu nawet wymagających obiektów, w których możliwości instalacyjne są znacznie ograniczone. Ponadto, klimatyzatory przypodłogowe przy zużyciu niedużej ilości mocy w krótkim czasie obniżają lub podnoszą temperaturę, a ich obsługa jest łatwa i przystępna.