Jedyny na rynku klimakonwektor kasetonowy 1-kierunkowy Wind-Free™ od Samsung


Samsung wprowadził przełomowe rozwiązanie w dziedzinie klimakonwektorów i systemów wody lodowej poszerzając swoją ofertę o klimakonwektory kasetonowe 1-kierunkowe Wind-Free™, do tej pory dostępne jako jednostki wewnętrzne systemów CAC, FJM i DVM.



Klimakonwektor kasetonowy 1-kierunkowy Wind-Free™, dzięki zaawansowanej technologii Samsung Wind-Free™ Cooling, wydmuchuje powietrze przez 10 000 umieszczonych w panelu mikrootworów, generując rozproszony i delikatny przepływ powietrza definiowany jako „powietrze nieruchome“ 1. Otwory umożliwiają spokojny przepływ schłodzonego powietrza, który delikatnie dociera do każdego kąta pomieszczenia, dzięki czemu użytkownicy nie doświadczają nieprzyjemnych, chłodnych przeciągów. W połączeniu z rewersyjną pompą ciepła, klimakonwektor kasetonowy może być z powodzeniem wykorzystywany w domach jednorodzinnych, jako uzupełnienie systemu centralnego ogrzewania, które zapewni komfortowe chłodzenie bez uczucia zimnych podmuchów powietrza w upalne dni. Jest to możliwe za sprawą niezwykle kompaktowej obudowy, do montażu której wystarczy jedynie 145 mm wysokości w przestrzeni międzysufitowej.



Samsung w swojej ofercie posiada również agregaty wody lodowej HVM Chiller, które w połączeniu z klimakonwektorami Samsung pozwalają na zbudowanie kompletnego systemu wody lodowej do chłodzenia i ogrzewania budynków. Dzięki modułowej konstrukcji agregatów można z łatwością je łączyć w zakresie wydajności o 42 kW do nawet 1 MW, co z kolei pozwala na optymalizację zużycia energii i oszczędność miejsca. Co więcej, agregaty wody lodowej Samsung, podlegają rozporządzeniu Komisji Europejskiej nr 811/2013 przez co są traktowane jako pompy ciepła oraz posiadają odpowiednie etykiety energetyczne. Dzięki temu mogą być wykorzystywane jako ekologiczne źródło ciepła w budynkach komercyjnych czy wielorodzinnych. Jest to odpowiedź Samsung na zmieniające się Warunki Techniczne z początkiem 2021 roku (WT2021).


Samsung HVM Chiller wykorzystuje te same zintegrowane systemy sterowania co systemy VRF i może być podłączony do zewnętrznego systemu zarządzania budynkiem (BMS). Za pomocą modułów FCU Kit można również podłączać jednostki wewnętrzne i systemy sterowania innych producentów. Dzięki szerokiemu wyborowi zaawansowanych sterowników, na czele z DMS2.5, który może być zarządzany z poziomu aplikacji b.IoT utworzenie przejrzystego i prostego układu sterowania jest niezwykle proste.








_______________________________________

1.Organizacja ASHRAE (the American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers) podaje następującą definicję terminu „nieruchome powietrze”: prąd powietrza, którego prędkość wynosi mniej niż 0,15 m/s, z uwzględnieniem braku ciągów zimnego powietrza.