Pompy ciepła dają wiele możliwości konfiguracji instalacji wewnętrznych oraz realizacji różnych zadań. W tym celu bardzo często integruje się urządzenie z zewnętrznymi układami, urządzeniami, czy podzespołami. Niejednokrotnie wymaga to opcjonalnego dokupienia modułów rozszerzających, płyt komunikacyjnych czy innych akcesoriów podnoszących koszt inwestycji. W przypadku pomp ciepła Gree Versati III producent wyjątkowo sumiennie zadbał o bezkosztową i łatwą możliwość integracji. Poza najczęściej wykorzystywanym ogrzewaniem niskotemperaturowym, pompy ciepła niejednokrotnie zapewniają też ciepłą wodę użytkową. W tym celu doposażone są w zbiornik na wodę użytkową. W standardowych pompach ciepła należy zainstalować dodatkowo zawór trójdrogowy realizujący przełączanie funkcji pracy urządzenia między ogrzewaniem, a przygotowaniem c.w.u. W przypadku pomp ciepła Gree Versati Split zawór ten jest już fabrycznie wbudowany w jednostkę wewnętrzną. Aby sterować podgrzewaniem wody w zbiorniku, należy go również opcjonalnie wyposażyć w czujnik temperatury wody. W przypadku Versati (zarówno Split, jak i Monoblok) również czujnik ten zawarty jest w zestawie z urządzeniem. Co więcej, w komplecie znajduje się czujnik temperatury wody dla alternatywnego źródła ciepła. Pozwala to na szybszy montaż oraz ograniczenie kosztów przy decyzji o realizacji przygotowania c.w.u przez pompę ciepła.Ponadto pompy posiadają w zestawie czujnik temperatury pokojowej. Za jego pomocą możemy regulować pracę urządzenia w zależności od aktualnej realnej temperatury w pomieszczeniu, ciesząc się wysokim komfortem cieplnym. Co więcej, aby zapewnić wysoką niezawodność ogrzewania urządzenia typu Split w standardzie posiadają alternatywne grzałki elektryczne. Mogą one być wykorzystywane zarówno podczas skrajnie niskich temperatur, jak również w przypadku awarii pompy ciepła. Dzięki temu ogrzewanie budynku może być realizowane w każdych warunkach. Brak konieczności zakupu dodatkowej grzałki elektrycznej jako szczytowego i awaryjnego źródła ciepła znacząco wpływa na koszty inwestycyjne.
Urządzenia serii Gree Versati dają również szerokie możliwości sterowania. Poza standardowym sterownikiem dotykowym wyposażone są fabrycznie w moduł Wi-Fi. Użytkownik musi jedynie pobrać i skonfigurować darmową aplikację sterowania. Możliwa jest ponadto integracja pompy ciepła Gree z systemami inteligentnego zarządzania budynkiem (BMS). W takim przypadku również nie wymagane jest dokupywanie dodatkowych bramek, czy modułów, których cena niejednokrotnie jest wysoka. Analogicznie na listwie elektrycznej w standardzie przygotowane są opcjonalne styki podłączenia sterowania pozwoleniem na pracę. Wykorzystywane jest to przykładowo do integracji z systemami bezpieczeństwa oraz innymi źródłami ciepła. Wszechstronnie rozbudowana jest również listwa elektryczna urządzeń. Pozwala to na łatwe i bezkosztowe podłączenie i integrację wielu podzespołów i urządzeń, takich jak zawór dwudrogowy, zawór trójdrogowy, alternatywne źródło ciepła, termostat, grzałka zbiornika ciepłej wody użytkowej, czy dodatkowa pompa wodna. Ich integracja nie wymaga, podobnie jak wcześniej opisane elementy, zakupu od producenta żadnych dodatkowych płyt komunikacyjnych, czy modułów integrujących.
Dzięki możliwości prostej integracji z wieloma dodatkowymi elementami, pompa ciepła Gree Versati jest wszechstronnym rozwiązaniem ogrzewania. Umożliwia ona realizację wielu różnych koncepcji pracy, co jest coraz częściej wykorzystywane przez instalatorów, aby w pełni zaspokoić oczekiwania i wymagania użytkowników końcowych.