Klimatyzator do kratki wentylacyjnej

Jedną z zalet klimatyzatorów przenośnych jest ich dość niska cena, nieograniczona mobilność, jak również brak konieczności montażu. Posiadanie w mieszkaniu wyciągu mechaniczno-wywiewnego jest dużym ułatwieniem korzystania z tego rodzaju urządzenia.

Dlaczego klienci decydują się na klimatyzator przenośny?

Klimatyzator przenośny jest dobrym rozwiązaniem dla tych, których domowy budżet jest mocno ograniczony. Jednakże niska cena nie świadczy o słabej jakości urządzenia. Również klimatyzacja monoblokowa zapewni użytkownikom komfortową temperaturę i doskonale zadba o dobre samopoczucie domowników.

Gdzie idealnie sprawdzi się klimatyzator przenośny?

Przede wszystkim w budownictwie zabytkowym i wielomieszkaniowym, gdzie nie ma zgody administratora albo wspólnoty mieszkaniowej na umieszczanie agregatu zewnętrznego na elewacji budynku.

Bardzo dobrze sprawdza się również w domach jednorodzinnych, kiedy nie zależy domownikom na zaawansowanych urządzeniach, które wymagają instalacji jednostek zewnętrznych na zewnątrz budynku i ingerencji w jego elewację.

Jak działają klimatyzatory monoblokowe?

W obudowie przenośnych klimatyzatorów monoblokowych znajduje się parownik i skraplacz. Dzięki temu użytkownik nie musi zamartwiać się czasochłonnym montażem. Urządzenie pobiera ciepłe powietrze z otoczenia i oddaje je na zewnątrz za pomocą połączonej z obudową rury wylotowej. W trakcie pracy klimatyzatora przenośnego skrapla się woda, zbierająca się w pojemniku zamontowanym bezpośrednio w obudowie. Istnieją urządzenia, które skuteczniej usuwają skraplającą się wodę razem z gorącym powietrzem.

Kiedy podłączyć klimatyzator do kratki wentylacyjnej?

Klimatyzatory monoblokowe skutecznie odprowadzają gorące powietrze za pomocą specjalnej rury wylotowej o średnicy około 10-13 cm. Duża zaletą tego typu urządzeń jest to, że można je podłączyć do kratki wentylacyjnej. Trzeba pamiętać, że rurę wylotową można zamontować w ten sposób tylko wtedy, gdy ma się do czynienia z wentylacją mechaniczno-wywiewną. Rozwiązanie to nie sprawdzi się w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Jeżeli brakuje w budynku wyciągu mechaniczno-wywiewnego, trzeba skorzystać do odprowadzania przez rurę wylotową na zewnątrz gorącego powietrza uchylone okno lub zdecydować się na kucie specjalnego otworu w ścianie, który można świetnie zamaskować estetyczną kratką wentylacyjną.

Opracowanie, redakcja: M.T.

Na podstawie materiałów firmy Ekoprojekt

Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.