Alfa Laval rozszerza swoją ofertę Compabloc o urządzenie do wyjątkowo trudnych warunków pracy - Compabloc+

Ponad 30 000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie potwierdza pozycję lidera Compabloc na rynku w technologii blokowych wymienników ciepła

Alfa Laval wprowadza teraz Compabloc+, nowy model, który zaoferuje wsparcie dla większej liczby aplikacji ciężkiego przemysłu. Dzięki dodaniu nowej opatentowanej koncepcji uszczelniania, Compabloc+ zapewnia bezpieczną pracę bez ryzyka wycieku mediów aż do ciśnienia 60 barów.


„Compabloc ma sprawdzoną reputację w branży dzięki wysokowydajnej i niezawodnej konstrukcji ”, mówi Anne Baymont, Portfolio Manager Alfa Laval.-„Od pewnego czasu słyszymy od klientów o pewnych wyzwaniach związanych z aplikacjami, w których chcieliby być w stanie skorzystać z wydajności termicznej Compabloc w warunkach podwyższonego ciśnienia. Uważnie wsłuchując się w ich potrzeby opracowaliśmy Compabloc+ z myślą o nowych potrzebach i wyzwaniach”.

Innowacje pod wysokim ciśnieniem

Compabloc+ wyróżnia się spośród wcześniejszych modeli wymienników ciepła dzięki nowo zaprojektowanemu systemowi uszczelnienia, które Alfa Laval nazwała + Seal. Zgłoszona do opatentowania koncepcja uszczelnienia jest pierwszą tego typu w blokowych wymiennikach ciepła. Składa się z całkowicie zamkniętej grafitowej uszczelki zamiast tradycyjnej płaskiej. Ta zmiana umożliwia Compabloc+ bezpieczną obsługę wyższych ciśnień roboczych, które były poza zasięgiem w przeszłości. -„Dodatkowa odporność na ciśnienie, którą oferuje + Seal, to naprawdę dopiero początek”, dodaje Anne Baymont.

„Konstrukcja urządzenia chroni również uszczelkę i zapobiega nadmiernemu dokręceniu paneli podczas pracy, dzięki czemu konserwacja jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i szybsza dla operatorów naszych klientów ”.

Nowe możliwości nowej ery

Możliwości Compabloc+ umożliwiają wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju w aplikacjach, które do tej pory polegały w dużej mierze na nieporęcznych i nieefektywnych termicznie wymiennikach płaszczowo-rurowych. Obejmuje to zastosowania takie jak hydrorafinacja w rafineriach.Zastosowania te stają się coraz bardziej krytyczne, ponieważ rafinerie pracują nad dostosowaniem do zmieniających się przepisów dotyczących siarki w silnikach spalinowych.

„Pierwszy Compabloc+ został zainstalowany do odzyskiwania ciepła z reaktora w procesie odsiarczania ciężkich benzyn zastępując tradycyjny wymiennik płaszczowo-rurowy” - mówi Chris Wajciechowski, Business Development Manager w Alfa Laval. „Dzięki 3,5-krotnie większej wydajności cieplnej Compabloc+ był w stanie zwiększyć praktyczną ilość ciepła odzyskanego w aplikacji klienta, obniżając koszty operacyjne i poprawiając wynik tzw. zrównoważonego rozwoju. Compabloc+ był nawet w stanie zastąpić więcej niż dziesięć płaszczowo-rurowych wymienników, zmniejszając przestrzeń wymaganą do instalacji o 90%”.