Jubileusz 10-lecia firmy HF Inverter Polska

Istniejecie na rynku techniki napędowej od 10 lat i w tym okresie staliście się rozpoznawalną marką o której mówią najwięksi w branży. W czym tkwi ten sukces?

Mariusz Snowacki. Mówi się, że sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą W naszej firmie ten sukces zawdzięczamy wielu osobom. Naszym Klientom, którzy zaryzykowali i nie przestraszyli się kraju pochodzenia naszych produktów, zaufali nam a my ich nie zawiedliśmy i dostarczyliśmy wysokiej jakości produkty. Naszym pracownikom, którzy musieli walczyć ze stereotypami, obalając je sprawili, że obraz naszej firmy uległ zmianie. Ich zaangażowanie w pracę, entuzjazm i świadomość budowania czegoś nowego sprawiają, że przyszłość naszej firmy rysuje się w jasnych barwach. Jeżeli Konkurencja nas traktuje jako poważnego gracza na rynku i widzi, że okręt HF Inverter Polska, pomimo zawirowań rynkowych wciąż płynie i nie schodzi z kursu. Działa to na nasz zespół i naszą firmę jak dodatkowy bodziec, wyzwala w nas siłę i chęć dalszego rozwoju. A więc nasz sukces zawdzięczamy także naszej Konkurencji.

 

Wspomniał Pan o okręcie HF Inverter Polska, jak wiemy każdy okręt posiada swojego kapitana, w Waszej firmie jest ich czworo.

M.S. Tak zgadza się, od 2011 roku nasza firma opiera się na czterech mocnych filarach. Łukasz Bubiłek współwłaściciel firmy i dyrektor ds. handlowych, Zbigniew Kilichowski współwłaściciel i dyrektor ds. technicznych, Jarosław Osiński współwłaściciel i dyrektor ds. rozwoju oraz moja skromna osoba Mariusz Snowacki współwłaściciel i dyrektor finansowy. W biznesie, utarło się bowiem przekonanie, że więcej niż dwóch wspólników będzie rodziło napięcia, konflikty i niepowodzenie biznesu. U nas jest inaczej. Od samego początku naszej współpracy ustaliliśmy jasno: kto i za co jest odpowiedzialny? W ten sposób nasza praca, nasze kompetencje uzupełniają się nawzajem i współgrają. To jest nasz indywidualny sukces i sukces naszej przyjaźni.  

 

Praktycznie każdego roku Wasze produkty uzyskały szereg nagród i wyróżnień.

M.S. Staramy się, aby każdego roku czymś nowym zaskoczyć naszych Klientów, dlatego w sposób bardzo przemyślany poszerzamy naszą ofertę. Cieszymy się, że nasza strategia uzupełniania oferty o nowe, często innowacyjne produkty, znajduje również uznanie wśród zacnego grona jury konkursów i plebiscytów. Odnośnie otrzymanych nagród i wyróżnień mógłbym w tym miejscu mówić długo, wspomnę jednak o dwóch najważniejszych dla nas. Pierwsza to nagroda i wyróżnienie w konkursie „Produkt Roku 2013” dla przekładni hipoidalnych THF. Konkurs organizowany był przez miesięcznik „Napędy i Sterowanie” pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Przekładnie hipoidalne THF zostały uznane także za „Najbardziej innowacyjny produkt roku 2013”. Wprowadzenie tego produktu na nasz rynek było poprzedzone szczegółowa analizą potrzeb naszych Klientów. Zauważyliśmy, iż najpopularniejszą przekładnią stosowaną przez producentów maszyn jest przekładnia ślimakowa. Ta konstrukcja przekładni, pomimo wielu swoich zalet, posiada jedną podstawowa wadę – stosunkowo niską sprawność. W obecnych czasach, gdzie zwraca się szczególną uwagę na poprawę efektywności użytkowania energii elektrycznej, nie tylko ze względu na czynnik ekonomiczny, ale także na uwarunkowania prawne w tym zakresie, postanowiliśmy zmniejszyć naszą ofertę przekładni ślimakowych i w to miejsce oferować inną, mało znaną w przemyśle, konstrukcję przekładni hipoidalnych. Teraz mogę śmiało stwierdzić, że to był nasz dobry wybór. Jesteśmy dumni, iż nasza firma jako pierwsza w Polsce wprowadziła i wypromowała właśnie tą konstrukcję przekładni.

Natomiast, w konkursie organizowanym przez miesięcznik „Control Engineering” edycja polska, nasz nowy produkt – silniki synchroniczne z magnesami trwałymi EURA EVPM, otrzymały nagrodę i wyróżnienie „Produkt Roku 2015”. Z tych dwóch nagród jesteśmy bardzo dumni, nie tylko dlatego, że nasza firma była wśród tak zacnego grona firm z branży napędowej startujących w w/w konkursach, ale przede wszystkim z tego, że na ostateczny wybór zwycięscy mieli wpływ Klienci, użytkownicy i czytelnicy w otwartym głosowaniu.

Jaka jest struktura branży, którą HF Inverter obsługuje?

M.S. Od początku istnienia naszej firmy działamy według założonego biznes planu. Plan ten definiuje także branże wiodące, w których uzyskujemy każdego roku wzrost sprzedaży. Zapewne będę się powtarzał, ale dla naszej firmy największymi odbiorcami są producenci maszyn i firmy świadczące usługi w zakresie automatyki przemysłowej. To co nas odróżnia od wiodących marek w branży, to nasza elastyczność, jesteśmy w stanie szybko reagować na zmiany rynku, pojawienie się nowych potrzeb i możliwości. Staramy się być o krok przed konkurencją, zaoferować nowe rozwiązania lub zaistnieć w branżach w których wymagane jest dodatkowo know-how.

 

Jakie są najbliższe plany firmy HF Inverter Polska?

M.S. Dziesięć lat działalności zobowiązuje. Przez te lata działalności naszej firmy, udało się nam zbudować silny i doświadczony zespół. Dzięki temu chcemy zacząć kreować potrzeby u naszych Kontrahentów, dając im nowe rozwiązania i produkty. W tym roku, nie ukrywam, że po długich i męczących negocjacjach, uruchomiliśmy pierwszą montownię przekładni walcowych i walcowo-stożkowych włoskiego producenta – firmy Transtecno. W październiku 2016 roku planujemy zorganizować II edycję seminarium Green Economy, przewidujemy ponad stu uczestników! W przyszłym roku planujemy wprowadzić także jako pierwsi na rynek polski kolejny innowacyjny produkt, który wpłynie na wzmocnienie naszego wizerunku i firmy w branży – obecnie trwają prace badawczo-rozwojowe nad tym produktem. Chcemy być postrzegani jako firma wprowadzająca innowacyjne rozwiązania i kreująca potrzeby. Planujemy zwiększenie zatrudnienia zarówno w dziale doradców techniczno-handlowych jak i w dziale technicznym. Chętnych do pracy w naszej firmie zapraszam do kontaktu. Pojawimy się także na znaczących targach branżowych zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Chcemy rozszerzyć i wzmocnić naszą pozycję na rynkach zagranicznych.