10 powodów, dla których warto wybrać FSM

Planowanie jest jednym z kluczowych wyzwań stojących przed przedsiębiorcami. Szczególnie w branżach polegających na łączeniu pracy biurowej i terenowej optymalna koordynacja stanowi największą szansę na zwiększenie efektywności, a jednocześnie obniżenie kosztów, czasu pracy czy ryzyka. Osiągniesz to dzięki wsparciu, jakie daje oprogramowanie FSM. Poznaj 10 powodów, dla których warto po nie sięgnąć.


1. Automatyzacja procesów

Rozbudowane narzędzie FSM pozwala zautomatyzować wiele procesów, które standardowo wykonuje pracownik. Gdy duża liczba zleceń do skoordynowania przeszkadza w skutecznej realizacja zlecenia, pojawia się ryzyko dla funkcjonowania całej organizacji. „Oddając” planowanie, liczenie czy zbieranie danych odpowiednio sprofilowanemu narzędziu, zyskujesz czas, oszczędzasz energię i kreatywność zasobów ludzkich. Aplikacje FSM mogą automatycznie proces układania najkorzystniejszych planów czy nawet obliczania cen i rabatów dla klientów, trzymając się klucza i nie popełniając błędów charakterystycznych dla człowieka.

2. Szybkie reagowanie

Prowadząc firmę serwisową, niemal codziennie zderzasz się z nieplanowanymi przeszkodami, jak choroba pracownika technicznego, zamknięte drogi ze względu na wypadek, niekorzystne warunki atmosferyczne czy pojawienie się zlecenia o najwyższym priorytecie. To tylko część przykładów. Oprogramowanie FSM ma tę korzyść, że w każdej sytuacji ułatwia i upraszcza podjęcie szybkiej decyzji. Samoistnie zmienia trasy i przesyła w trybie rzeczywistym komunikaty do pracowników, dzięki czemu nie trzeba wykonywać z biura dziesiątek telefonów. Aplikacja robi wszystko za Ciebie, a każdy pracownik jest dostatecznie poinformowany, co ma robić albo czego się spodziewać.

3. Wsparcie w miarę postępów

Charakterystyczną cechą oprogramowania FSM jest jego elastyczność względem skali działalności. Wraz z rozwojem Twojej firmy konsekwentnie wykorzystywane narzędzie pozwala utrzymać wysoki poziom i efektywnie realizować nowe zadania. Kontrolowanie kosztów i działanie zgodnie z planem staje się o wiele łatwiejsze za sprawą oprogramowania FSM.

4. Optymalizacja kosztów i czasu

Automatyczne wyznaczanie tras, analiza danych czy przejęcie zadań części pracowników to funkcje, które wszystko sprawiają, że oprogramowanie FSM bardzo korzystnie wpływa na optymalizację kosztów. Wiele firm na całym świecie tylko dzięki kompleksowemu wykorzystaniu systemu FSM odnotowało oszczędność na poziomie kilkudziesięciu procent. Również czas obsługi klientów znacznie się zmniejsza, dzięki czemu można wykonać więcej zleceń, zwiększając zyski i skracając czas oczekiwania na przyjazd techników.

5. Koordynacja

FSM w ramach jednego narzędzia łączy wszystkie ważne elementy pracy firmy serwisowej. W spójnym systemie zarządzasz gwarancjami, statystykami, planami dla pracowników, rachunkami, opiniami czy zamówieniami. Przesyłasz informacje w czasie rzeczywistym i odrywasz się od słuchawki na rzecz bardziej efektywnych form komunikacji. Masz kontrolę nad postępami pracowników i wszystkimi innymi ważnymi kwestiami związanymi z działalności firmy – zarówno z poziomu komputera, jak i urządzenia mobilnego.

6. Efektywność

Wyobraź sobie, że w ramach jednego narzędzia Twój technik otrzymuje rozpisaną trasę do klienta i historię zlecenia, do której zawsze może zajrzeć, a jego praca jest na bieżąco monitorowana i analizowana. W efekcie Twoje przedsiębiorstwo zaczyna działać niezawodnie, w dużym stopniu automatycznie, szybko i z ogromną korzyścią dla klientów. Wraz z efektywnością rośnie motywacja pracowników (i odwrotnie!), a pozytywna opinia o firmie zaczyna rozszerzać się w wirusowym tempie.

7. Elastyczność

Aplikacje FSM są niemal stworzone do personalizacji pod kątem indywidualnych potrzeb konkretnej firmy. Wszystkie dane można wygodnie i oszczędnie przechowywać w chmurze, bez obaw o ich utratę w przypadku awarii własnego serwera. FSM jest dostępny w ramach różnych programów i licencji, na przykład do testu lub jako czasowa subskrypcja. Programy są kompatybilne z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi – Google Android, Microsoft Windows. Dopasowujesz je do swoich potrzeb, korzystając z części lub wszystkich funkcji.

8. Dokładność i precyzja

Jeśli chodzi o liczenie, planowanie czy dynamiczne podejmowanie decyzji, człowiekowi – jak wiadomo – zdarzają się błędy, nawet największym profesjonalistom. Tymczasem odpowiednio zaprogramowane oprogramowanie FSM jest przystosowane do podejmowania precyzyjnych decyzji i podawania dokładnych danych. Dzięki wykorzystywaniu modułu GPS czy kompleksowej analizie danych nie ma mowy o pomyłkach.

9. Pełna kontrola

Wdrażając rozwiązania FSM do firmy usługowej, zyskujesz kontrolę nad działaniami swoich pracowników. Moduł GPS umożliwiają podglądanie trasy i czasu jazdy, a komunikaty przesyłane w trakcie wykonywania usługi pozwalają być spokojnym o postępy. W każdej chwili możesz wdrożyć opcję opinii klientów. Nie jest problemem wysyłanie dokumentów i otrzymywanie ich drogą mobilną. Wszystko się zgadza!

10. Użyteczność

Podsumowując wszystkie powyższe korzyści, na pierwszy plan wysuwa się ta podstawowa: użyteczność. FSM to oprogramowanie przede wszystkim wygodne i poręczne. Niezależnie, czy jesteś w biurze, domu, czy trasie, wystarczy rzut okiem na urządzenie mobilne, żeby sprawdzić wszystko, czego potrzebujesz. Zarządzanie „jak na dłoni”, dosłownie i w przenośni, rozwiązuje wiele problemów trapiących przedsiębiorstwa usługowe. Dlatego jak najszybciej zainteresuj się oprogramowaniem FSM i wdróż je w swojej firmie!

...