Wewnętrzne agregaty chłodnicze Copeland EazyCool™ ZX

Rodzina wewnętrznych agregatów Copeland EazyCool ZX to rozwiązanie do instalacji miejskich z ograniczeniami przestrzeni i hałasu, a także do stosowania w obszarach o ekstremalnych warunkach pogodowych.

Rozwiązaniem dla wielu obiektów gastronomicznych czy sklepów detalicznych znajduje się w obszarach zabudowy mieszkalnej, centrach miasta, gdzie niemożliwy jest montaż agregatów chłodniczych na zewnątrz budynku jest agregat wewnętrzny Copeland EazyCool ZX Indor. Brak możliwości montażu jednostki na elewacji lub dachu, czy emisja hałasu mogąca być uciążliwa dla mieszkańców okolicznych budynków często wykluczają montaż zewnętrzny. Sklepy czy restauracje mogą wykorzystać piwnice, zaplecza lub maszynownie na montaż agregatu wewnętrznego. Wytłumiony dźwięk w takich przypadkach umożliwia integracja wentylatorów wysokociśnieniowych i dostosowanie do standardowych kanałów wentylacyjnych. Maksymalna moc akustyczna jednostki wynosi 86 dB. Dodatkowo inteligentna regulacja prędkości obrotowej wentylatora pozwala dopasować do wymagań systemu.

Znaczne ograniczenie hałasu:

  • Integracja wentylatorów wysokociśnieniowych i dostosowanie do standardowych kanałów wentylacyjnych umożliwia pracę z maksymalnym wytłumieniem dźwięku.
  • Inteligentną regulację prędkości obrotowej wentylatora można perfekcyjnie dopasować do wymagań systemu i zmniejszyć dzięki temu poziom głośności.

Prosta instalacja

Sam montaż jest jest łatwy i niskokosztowy, ponieważ agregaty przygotowane są do współpracy ze standardowymi kanałami wentylacyjnymi.

Nie są wymagane podzespoły:

  • Montowany osobno skraplacz
  • Dodatkowa skrzynka elektryczna
  • Dodatkowe okablowanie i orurowanie

Charakterystyka

Urządzenie oferuje oszczędności energii dzięki płynnej regulacji wydajności Digital w zakresie od 100% do 10%, co pozwala dostosować do potrzeb systemu temperaturę parowania. Optymalizacja systemu zapewnia niezawodność urządzenia. Sterownik w czasie rzeczywistym wyświetla zmienne umożliwiając precyzyjną regulację parametrów. Sterownik współpracuje z protokołem Modbus. Ponadto dzięki diagnostyce urządzenie zabezpieczone jest przed przekroczeniem maksymalnego prądu pracy, zanikaniem, nieprawidłową kolejnością i asymetrią fazy zasilania. W zależności od modelu ZX Indor pracuje przy maksymalnym prądzie pracy w zakresie od 7,7 do 12,4.

Współpraca z czynnikami chłodniczymi

Jeden agregat chłodniczy — wiele czynników chłodniczych przy najlepszej wydajności. Wewnętrzne agregaty chłodnicze Copeland ZX współpracują z wieloma czynnikami chłodniczymi. W zależności od zastosowania są przystosowane do pracy z R134a, R404A, R407A, R407F, R448A, R449A, R450A i R513A. Pozwoliło to zmniejszyć liczbę modeli, uprościć logistykę i poprawić elastyczność.

...