... lux

Bartosz

Producent • Białystok podlaskie

ul. Sejneńska 7, 15-399 Białystok

Jesteśmy tu by Ci pomóc.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

icon

Wentylacja

Charakterystyka firmy

Firma Bartosz Sp.j. została założona w 1990 roku na bazie wyłącznie polskiego kapitału i tak pozostało do dziś. Początkowo działalność firmy związana była tylko z systemami wodnymi i automatyką przemysłową. Ten stan rzeczy trwał do 2000 roku, kiedy powstał pierwszy model rekuperatora spiralnego. Szczegóły konstrukcyjno – technologiczne rekuperatora zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym, a firma dynamicznie zaczęła rozwijać się w dziedzinie wentylacji tworząc coraz bardziej skomplikowane układy wentylacyjne. Dzięki niecodziennej konstrukcji wymiennika spiralnego (wiele osób zastanawia się dlaczego nasz wymiennik nie zamarza) – zdobyliśmy dużą popularności i ugruntowaliśmy swoją pozycję na rynku. Szczególnie cieszy nas fakt, że dużo osób kupujących nasze centrale wentylacyjne zainteresowało się nami dzięki bardzo dobrej opinii innych użytkowników. Fakt, że nasze centrale wentylacyjne cieszą się świetną opinią użytkowników dodaje nam skrzydeł i motywuje do lepszych działań. Dzięki temu z roku na rok odnotowujemy coraz większą sprzedaż, a nasze centrale wentylacyjne pracują nie tylko w Polsce, ale również za granicą, m.in. w Brazylii, Kolumbii, Czechach i na Węgrzech.


Zaufało nam wiele znanych firm, które dostrzegły wysoką jakość wykonania produkowanych przez nas urządzeń. Przemysłowe centrale wentylacyjne VEBAR pracują m.in. w fabrykach produkcji silników do samolotów Aero Gearbox, w fabryce maszyn rolniczych firmy SaMASZ, producenta płyt wiórowych Pfleiderer Grajewo S.A., producenta narzędzi do pielęgnacji ogrodów i lasów firmy Husqvarna Poland czy fabrykach największego producenta opakowań szklanych i aluminiowych firmy Can-Pack S.A. Poza firmami produkcyjnymi, dostarczyliśmy szereg central do ośrodków medycznych (w tym szpitali), firm z branży spożywczej, HoReCa oraz ośrodków naukowych.Obecnie nasza firma to dwa zakłady produkcyjne (w Białymstoku i Czarnej Białostockiej), centrala (w Białymstoku), dwa biura techniczno-handlowe (w Krakowie i Kielcach) oraz kadra około 100 specjalistów z różnych dziedzin, którzy pracują nad rozwojem produktów. Posiadamy dobrze wyposażone zaplecze techniczne umożliwiające prowadzenie badań, tworzenie prototypów, produkcję urządzeń oraz realizację skomplikowanych technologicznie zamówień. Oferujemy przyjazne dla środowiska urządzenia oraz kompletne systemy, które umożliwiają znaczące oszczędności m. in. poprzez ograniczenie zużycia wody, ciepła i energii elektrycznej. Gwarantujemy przy tym wysoki standard produktu, terminowość realizacji i rozsądną cenę. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających Klientów. Potwierdzeniem wysokich standardów jakości i trwałości są liczne certyfikaty, atesty i dopuszczenia. Posiadamy wiele nagród, dyplomów i wyróżnień przyznanych naszej firmie podczas ogólnopolskich konkursów. W listopadzie 2001 r. wprowadziliśmy i nadal stosujemy system zapewnienia jakości ISO 9001:2015, uzyskaliśmy certyfikaty TUV Rheinland oraz Atesty PZH (również dla wykonania higienicznego). Tak wysoki standard gwarantuje korzystanie podczas produkcji z elementów sprawdzonych, pochodzących od renomowanych światowych producentów.
Dużą uwagę poświęcamy współpracy z ośrodkami naukowymi oraz z firmami skupiającymi się wokół inżynierii środowiska. Proponujemy programy szkoleniowe przeznaczone projektantom i wykonawcom. Organizujemy seminaria i sympozja techniczne. Wydajemy poradniki techniczne i katalogi oraz publikujemy artykuły w prasie technicznej.

Taka filozofia działania zyskała akceptację i zaufanie naszych Klientów, do których należą m. in. odbiorcy indywidualni, gminy, deweloperzy, szkoły, hotele oraz międzynarodowe przedsiębiorstwa.
Aktualności firmy

Zobacz wszystkie
thumbnail

Bartosz: Nowy cennik rekuperatorów VENA

Od 1 października 2021 r. obowiązuje nowy cennik rekuperatorów VENA oraz dodatkowych elementów instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
thumbnail

Odprowadzenie skroplin i syfony – najczęściej zadawane pytania

Na stronie internetowej Firmy Bartosz powstała nowa zakładka poświęcona praktycznym zagadnieniom związanym z montażem i eksploatacją central wentylacyjnych – BAZA WIEDZY.
thumbnail

WT 2021 – nowe warunki techniczne dla budownictwa mieszkaniowego a rekuperacja

W 2021 roku weszły w życie nowe Warunki Techniczne (WT 2021) dotyczące budynków mieszkalnych. Nowe wytyczne dotyczą wszystkich budynków nowo budowanych, modernizowanych oraz rozbudowywanych, które pozwolenie na budowę otrzymały w 2021 roku. Od kilku już lat zmiany w zakresie wymagań technicznych są wyzwaniem Celem WT 2021 jest maksymalne obniżenie energochłonności budynków i optymalizacja energetyczna w budownictwie.
thumbnail

Firma Bartosz otrzymała Diament Forbesa 2021

Firma Bartosz Sp.j. kolejny rok z rzędu została nagrodzona Diamentem Forbesa przyznawanym dla najdynamiczniej rozwijających się firm!
thumbnail

Bartosz: Laureatem rankingu Gazele Biznesu 2020

Do grona laureatów należą polskie firmy z sektora MŚP, które 3 lata z rzędu wykazały wzrost finansowy i dynamicznie się rozwijają.
thumbnail

Firma Bartosz z certyfikatem jakości

Firma Bartosz pozytywnie przeszła weryfikację działań projakościowych stosowanych w swojej firmie i uzyskała certyfikat European Quality Certificate 2018, znany wcześniej jako Jakość Roku.
thumbnail

Dostawa central wentylacyjnych VEBAR CR

Jedna z ostatnich realizacji 2017 roku - dostawa central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła w wykonaniu zewnętrznym do fabryki firmy Fabios S.A. w Makowie Podhalańskim
thumbnail

Bartosz: Nowe realizacje

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dostaw central wentylacyjnych zrealizowanych w drugiej połowie 2017 roku
thumbnail

Centrale Firmy Bartosz w fabryce w Myślenicach

Jest to kolejna dostawa zrealizowana dla tego Inwestora, poprzednia centrala dotarła do fabryki w Jaworniku.
thumbnail

Bartosz: Rekomendacja od Skanska

Firma Bartosz, czołowy producent central wentylacyjnych, w dumą prezentuje referencje, które otrzymał od Skanska S.A. Oddział Budownictwa Ogólnego w Rzeszowie.
thumbnail

Bartosz: Certyfikaty TÜV Rheinland

Centrale wentylacyjne do budownictwa mieszkaniowego VENA oraz przemysłowe centrale wentylacyjne VEBAR uzyskały certyfikat TÜV RHEINLAND!
thumbnail

Nowa strona internetowa firmy Bartosz

Prezentujemy Państwu nową odsłonę strony internetowej Firmy Bartosz
thumbnail

Nowy typoszereg central VENA OPTIMA

Miło nam poinformować, że Firma Bartosz rozbudowała typoszereg central wentylacyjnych VENA Optima. Grupa urządzeń poszerzyła się o centrale o wydajności 600, 900 oraz 1200 m3/h (do tej pory dostępne były wyłącznie centrale o wydajności 350 m3/h).
thumbnail

Nowy katalog central wentylacyjnych VEBAR

Miło nam poinformować, że jest już dostępny nowy katalog central wentylacyjnych VEBAR
thumbnail

WebSerwer- kontrola i sterowanie klimatem budynku z rekuperacją za pomocą telefonu

WebSerwer to jedno z ostatnich rozwiązań wprowadzonych przez Firmę Bartosz. Pozwala ono na kontrolę i sterowanie klimatem budynku z rekuperacją za pomocą telefonu, tabletu lub komputera.
thumbnail

Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych w Rzeszowie z centralami Firmy Bartosz

Firma Bartosz Sp.j. dostarczyła centrale wentylacyjne na potrzeby Przyrodniczo-Medycznego Centrum Badań Innowacyjnych w Rzeszowie (Uniwersytet Rzeszowski)
thumbnail

Firma BARTOSZ S.J. laureatem rankingu Diamenty Forbesa 2010

Niezwykle miło nam poinformować o tym, że Firma BARTOSZ S.J. została laureatem rankinguDiamenty Forbesa 2010...
thumbnail

Podlaska Marka Roku – zachęcamy do głosowania.

Od 22 lutego do 5 marca wszyscy mieszkańcy województwa podlaskiego mogą oddawać swoje głosy w ramach Plebiscytu na Nagrodę Podlaskich Konsumentów...
thumbnail

Podlaska Marka Roku 2008 - Bartosz

Centrala rekuperacyjna Vena Komfort, której producentem jest Firma Bartosz Sp.j...
thumbnail

Relacja z Konferencji Szkoleniowej pt:

Dnia 21 września 2007 roku odbyła się Konferencja szkoleniowa pt.: "Legionella- rezerwuary, ocena zagrożenia zakażeniem" na Akademii Medycznej w Lublinie...

Znajdź nas

Bartosz

Producent • Białystok podlaskie

pin Główna siedziba firmy

pin Oddziały firmy

pin Dystrybutorzy

...