Jaki wentylator hybrydowy dachowy wybrać?

Hybrydy efektywnie łączą korzyści obu rodzajów wentylacji, minimalizując jednocześnie ich wady. Czy opinie projektantów potwierdzają to?

Szukasz ekonomicznego i wydajnego sposobu na wentylację obiektów mieszkalnych i komercyjnych, który będzie efektywny niezależnie od warunków pogodowych i nie wymaga inwestycji w rozbudowane systemy wentylacji mechanicznej? Skorzystaj z możliwości, jakie daje wentylacja hybrydowa. 

Wentylacja hybrydowa – opinie potwierdzają efektywność

Podczas gdy system grawitacyjny wykorzystuje siły natury (wiatr i różnice temperatur), wentylacja mechaniczna interweniuje wtedy, gdy należy wymusić ruch powietrza w kanałach wentylacyjnych. Ta komplementarność sprawia, że w opiniach o instalacjach wentylacji hybrydowej inwestorzy i projektanci są zgodni – oszczędzamy, bez strat na jakości, nawet w budynkach wielokondygnacyjnych. Co zyskujemy?

Energooszczędność

Wentylacja naturalna wykorzystuje siłę wiatru i różnice temperatur do wymuszania wymiany powietrza, nie wymagając zużycia energii. Znacznie zmniejsza to koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń. Z kolei wentylacja mechaniczna wspiera instalację tylko w tych momentach, w których wentylacja naturalna nie jest możliwa do uzyskania. Silnik nie musi więc pracować stale.

Zdrowe i odpowiednio wilgotne powietrze

Wśród opinii o wentylacji hybrydowej znajdziemy także te, zwracające uwagę na możliwości znacznej poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu, dzięki maksymalnemu wykorzystaniu wentylacji naturalnej. Dostarcza ona bowiem świeże powietrze do budynku, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zanieczyszczeń, takich jak lotne związki organiczne czy CO2. Jest również często odpowiedzialna za utrzymanie właściwego poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Regulacja temperatury, oszczędność na klimatyzacji

Wentylacja naturalna pomaga również w zmniejszeniu temperatury w pomieszczeniach w czasie upalnych dni, co przynosi ulgę dla użytkowników i oszczędności dla portfela. Z kolei wentylacja mechaniczna może stanowić wsparcie systemu w przypadku nagłej potrzeby zwiększenia przepływu powietrza i zmniejszenia poziomów wilgotności (np. w sytuacji występowania skrajnych wartości temperaturowych).

Poznaj Uniwersal MAG-200

Jako doświadczony producent systemów do wentylacji hybrydowej stale weryfikujemy i unowocześniamy oferowane urządzenia. Dlatego też na bieżąco zbieramy opinie od projektantów i inwestorów o naszych systemach. Jednym z popularnych wśród branżystów modeli Uniwersal jest wentylator dachowy hybrydowy MAG-200. Za jakie cechy jest szczególnie ceniony?

Maksymalnie wyzyskasz możliwości wentylacji grawitacyjnej

Konstrukcja zapewnia minimalny opór powietrza w systemie wentylacji naturalnej, co pozwala na swobodne usuwanie powietrza z pomieszczenia. Co więcej, model ten zaprojektowaliśmy tak, by w optymalny sposób wykorzystać siłę opływającego go wiatru do wytworzenia podciśnienia, które zwiększa siłę wysysania powietrza. W ten sposób poziom wentylacji naturalnej jest jeszcze bardziej intensywny.

Uzyskasz wsparcie wentylacji mechanicznej wyłącznie wtedy, gdy jest absolutnie niezbędne

Opinie naszych klientów o wentylacji hybrydowej – bazującej na modelu MAG-200 – podkreślają także skuteczność i ekonomiczność komponentów wentylacji mechanicznej w ramach rozwiązania hybrydowego. Gdy nie ma naturalnych warunków dla zapewnienia normatywów higienicznych, ruch powietrza wymusza wbudowany w wentylatorze MAG-200 wirnik, który jest ukryty i zabezpieczony. Dzięki temu, wraz z wydajnym silnikiem o niskim poborze mocy, zapewnia cichą i optymalną pracę urządzenia. Uruchomienie komponentu wzbudza silny ruch wirowy, który intensywnie wysysa powietrze z kanałów wentylacyjnych.

Opinie zweryfikujesz w faktach – kompleksowe dane techniczne dla właściwego doboru

Wentylator hybrydowy MAG-200 dostarczamy wraz ze szczegółową charakterystyką.

Dzięki temu każdy projektant ma pełną informację o jego parametrach przepływowych. A to kluczowe dane w procesie doboru urządzenia. Pomagają określić, w jakim punkcie instalacji wentylator będzie pracował oraz jaki będzie właściwy punkt współpracy wentylatora z siecią wentylacyjną, dzięki któremu zapewnimy wszelkie normy higieniczne powietrza dla pomieszczeń.