Nowa generacja klimatyzatorów pokojowych Bosch z serii Climate: 3000i oraz 5000i

Nowe klimatyzatory pokojowe Bosch to pełen zakres funkcjonalności, który pozwala na dopasowanie temperatury powietrza do potrzeb każdego domownika. To urządzenia, które również zapewniają czyste powietrze i spokój na lata a przy tym oszczędzają energię.


Klimatyzatory Climate 3000i

Climate 3000i cechuje wyjątkowy design, oraz wysoka jakość wykonania. Dzięki nowej konstrukcji, klimatyzatory te (zarówno pod kątem jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej) całkowicie różnią się od innych tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Warto podkreślić wyjątkowy design jednostki zewnętrznej z czarnym grillem i srebrnym pierścieniem oraz obudową w kolorze białym. Model dostępny jest w 4 wariantach mocy: 2,6 - 3,5 - 5,3 - 7,0 kW. Klasa efektywności energetycznej - chłodzenie / grzanie - A++ / A+.


Klimatyzatory Climate 5000i

Druga nowość w ofercie klimatyzatorów Bosch to Climate 5000i. Jest to model, w którym szczególną uwagę poświęcono jakości powietrza. Zastosowano tu funkcję jonizacji powietrza oraz dodatkowy filtr BIO, co gwarantuje polepszenie jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Ponadto, na komfort i efektywność pracy wpływa automatyczna zmiana kierunku nawiewu w pionie i poziomie (3D). Ten model dostępny jest w 2 wariantach mocy: 2,6 oraz 3,5 kW. Klasa efektywności energetycznej - chłodzenie / grzanie- A+++ / A+.

Dla obu modeli zastosowana została również nowa możliwość sterowania zdalnego poprzez aplikację HomeCom Easy, która zapewnia pełną kontrolę nad klimatem w domu lub biurze. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony Google Play i/lub App Store.


Zapewnij zdrowie swojej rodzinie

Klimatyzatory Bosch zapewniają czyste powietrze, dzięki specjalnym filtrom, w które są wyposażone. Filtr katalityczny eliminuje formaldehydy i inne lotne związki organiczne jak również szkodliwe gazy i zapachy. Filtr BIO* składa się ze specjalnego enzymu oraz biofiltra (HEPA), który wychwytuje cząsteczki kurzu, bakterie, grzyby i mikroby oraz eliminuje bakterie rozpuszczając ich ściany komórkowe. Działanie filtra HD (wysokiej gęstości) jest o 50% bardziej efektywne w porównaniu do tradycyjnych filtrów tego typu. Może on oczyścić do 80% kurzu i pyłków z powietrza. Poza filtrami, urządzenia mają funkcję samooczyszczenia (i-Clean). Technologia i-Clean automatycznie zamrażając, a następnie szybko rozmrażając szron, usuwa kurz, pleśń i tłuszcz, które, jeżeli przylegają do wymiennika ciepła, mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów. Kolejnym elementem, który dba o zdrowie jest jonizator*. Element ten uwalnia do powietrza dodatnie i ujemne jony, które otaczają i, w wyniku reakcji chemicznej, zabijają bakterie zamieniając je w nieszkodliwe cząsteczki wody. Dzięki temu powietrze w domu staje się czyste i zdrowe.Skuteczne rozwiązania i spokój na lata

Jednostka zewnętrzna może pracować w temperaturze minimalnej sięgającej nawet -15oC. Niezawodność pracy zapewnia funkcja odmrażania jednostki zewnętrznej zimą lub też oczyszczania z kurzu w pozostałym okresie. Układ jest w stanie dokonać autodiagnozy pracy oraz wykryć i zakomunikować ewentualny wyciek czynnika chłodniczego. Specjalna powłoka antykorozyjna lameli przedłuża bezawaryjną pracę urządzenia. Autorestart dba o to, aby system klimatyzacji nie zapomniał żadnych ustawień w przypadku chwilowego braku zasilania.


Dopasowanie do potrzeb każdego domownika

W jednostce wewnętrznej i w pilocie zdalnego sterownia dodano szereg funkcji, które zaspokajają wymagania domowników. Przede wszystkim automatyczna zmiana kierunku nawiewu w pionie i poziomie. To przydatna funkcja, która skieruje strumień powietrza dokładnie tam, gdzie chce tego użytkownik. Funkcja Follow Me uruchomi czujnik znajdujący się w pilocie, który mierzy temperaturę dokładnie tam, gdzie zlokalizowany jest pilot. Pozwala to na precyzyjną kontrolę temperatury. Kolejna przydatna funkcja to tryb unikania podmuchu wiatru (Wind Avoid me). Funkcja ta pozwala dostosować kierunek nawiewu za pomocą pilota i cieszyć się przyjemnym klimatem unikając jednocześnie bezpośredniego podmuchu zimnego powietrza.


Oszczędność dla budżetu i dbałość o ekologię

Modele Climate mają funkcje, które zatroszczą się nie tylko o budżet, ale i o środowisko naturalne poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej. Przydatna funkcja Gear pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do obsługiwanego obiektu. Poprzez możliwość redukcji mocy roboczej w trzech zakresach pracy 50, 75 i 100%, można precyzyjne korzystać z klimatyzatora. Tryb pracy ECO pozwala na oszczędność do 20% energii przy pracy klimatyzatora powyżej 8 godzin (ta opcja jest dostępna tylko w trybie chłodzenia).