Najnowszy projekt Midea. Inteligentny dom na światowym poziomie

Maksymalne wykorzystanie energii, synergia urządzeń, minimalne koszty, a przy tym ograniczenie globalnego ocieplenia – tak zapowiada się projekt „Zielony Dom” od marki Midea.



„Zielony Dom” to rozwiązanie dla inteligentnych domów, zaprojektowane w celu osiągnięcia zmniejszenia zużycia energii do minimum, a tym samym wspierania światowego założenia związanego ze zwiększeniem efektywności energetycznej i ograniczeniem globalnego ocieplenia. Plan został przedstawiony podczas konferencji „Zielona perspektywa, błękitna przyszłość” w gronie ekspertów z branży, jak również w dziedzinie polityki klimatycznej. Inteligentny dom opracowany przez markę Midea to płynna integracja trzech współdziałających ze sobą systemów - wytwarzania energii, zarządzania energią oraz domem. Nadwyżka energii może być przesyłana do systemu, który ją magazynuje.



Dalej jest wykorzystywana jako podstawowe źródło energii w nocy lub wspomaga całą okolicę poprzez przesyłanie energii do innych gospodarstw domowych. Innowacyjny algorytm Midea pozwala systemowi zarządzania energią na wdrażanie i koordynowanie wytwarzania energii słonecznej, jej magazynowanie, ładowanie i rozładowywanie. To z kolei może współpracować z systemem MSmartLife w celu zasilania wszystkich inteligentnych urządzeń domowych, jak klimatyzatory, pralka, lodówka, małe AGD. Taki niezależnie energetycznie dom wykorzystuje cały zestaw najnowocześniejszych technologii Midea maksymalizując wykorzystanie energii zgodnie z założeniami firmy – eliminacją emisji dwutlenku węgla z gospodarstw domowych. To nie pierwsze proekologiczne działanie światowego potentata w dziedzinie uzdatniania powietrza. Wyjątkowy wkład w walkę ze zmianami klimatycznymi dostrzegła Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego. Midea przez 10 lat pracowała nad projektem, który miał na celu stworzenie rozwiązania zastępującego czynnik HCFC-22 propanem (R-290). Zgodnie z danymi UNIDO, projekt ten wyeliminował 13,2 ton potencjału niszczenia warstwy ozonowej i zmniejszył emisję równoważną 967 490 ton CO2 rocznie.