Klimatyzatory pokojowe Climate Class 8000i - najwyższy poziom komfortu dopasowany do Twojego wnętrza

Klimatyzatory pokojowe Climate Class 8000i to seria urządzeń wzbogacona o ekskluzywny design Bosch, szereg zaawansowanych funkcji i doskonałe parametry techniczne.

W skład tej linii urządzeń wchodzą dwie jednostki zewnętrzne o mocach nominalnych 2,5 oraz 3,5 kW w trybie chłodzenia i 3,2 kW i 4,2 kW w trybie grzania. Warto dodatkowo zaznaczyć bardzo szeroki zakres wydajności od 0,9 kW do nawet 4,2 kW w trybie chłodzenia i 0,9 – 6,5 kW w trybie grzania. Jednostki zewnętrzne dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych: białym, titanium, srebrnym oraz czerwonym. Urządzenia wyróżnia najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia oraz zintegrowana technologia WLAN (Wi-Fi), która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji HomeCom Easy.


Ciesz się zdrowym powietrzem każdego dnia

O zdrowie oraz dobre samopoczucie zadba jonizator Plasmacluster. Technologia Plasmacluster wykorzystuje działanie jonów dodatnich i ujemnych do wysoce efektywnego usuwania z powietrza niepożądanych substancji (np. bakterii, wirusów, nieprzyjemnych zapachów). W jednostce wewnętrznej ta sama technologia została wykorzystana w funkcji samooczyszczenia (Self Cleaning Mode). Ponadto tryb osuszania (Dry Mode) usuwa z pomieszczenia wysoką wilgotność. Ten tryb pracy jest szczególnie przydatny w parne dni. Skuteczność jonizacji Plusmacluster jest tak wysoka, że w wyposażeniu jednostki znajduje się dodatkowo jedynie filtr powietrza, którego montaż jak i czyszczenie jest bardzo łatwe.


Klimatyzator, który wie czego potrzebujesz

Nieodzowny element każdego systemu klimatyzacji – pilot, pozwala na rozbudowane możliwości sterowania i zmiany ustawień oraz trybów pracy. Smart pilot to nie jedyna opcja sterowania urządzeniem. Poza wspomnianą wcześniej możliwością obsługi urządzenia przy pomocy aplikacji HomeCom Easy (w przyszłości zintegruje ona również pozostałe urządzenia Bosch odpowiadające za ogrzewanie, przygotowanie ciepłej wody czy też wentylację) klimatyzator sam zmienia parametry pracy. Został wyposażony w Intelligent Eye, czyli czujnik ruchu, który wykrywa obecność osób w pomieszczeniu i kieruje strumień powietrza w sposób idealny dla każdego. Zmienia też automatycznie tryby pracy podczas naszej nieobecności, wszystko w trosce o mniejsze zużycie energii oraz dbanie o środowisko naturalne. Po wykryciu braku użytkownika w klimatyzowanym pomieszczeniu, klimatyzator przechodzi automatycznie w tryb ECO. W trybie Multi Space urządzenie szybko schładza lub ogrzewa wiele pomieszczeń do zadanej temperatury. Urządzenie skuteczne wykorzystuje efekt Coandy, tj. możliwość kierowania strumieniem chłodnego powietrza na sufit, a ciepłego wzdłuż podłogi w kontrolowany sposób. Zapobiega to m.in. nieprzyjemnym przeciągom. Ciekawym rozwiązaniem jest również tryb szerokiego nawiewu powietrza. Dzięki dwóm silnikom, strumień powietrza może być kierowany poziomo w dwóch kierunkach jednocześnie, zapewniając w ten sposób jednolity i przyjemny klimat w całym pomieszczeniu.


Komfortowy klimat przez cały rok

Dzięki najwyższej klasie efektywności energetycznej A+++ zarówno w trybie grzania jak i chłodzenia urządzenie z powodzeniem może być eksploatowane przez cały rok, a użytkownik nie będzie musiał martwić się o domowy budżet. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest wielozadaniowy timer on/off. Dostępne są dwa tryby pracy zegara 12 h i 24 h. Po ustawieniu wyłącznika czasowego ustawienie temperatury jest regulowane automatycznie. Aby jednocześnie zapobiec nagrzaniu lub ochłodzeniu pomieszczenia w trybie ogrzewania po godzinie temperatura spada o 3°C, a w trybie chłodzenia po godzinie temperatura wzrasta o 1°C. Jeśli potrzebujemy szybciej schłodzić/ogrzać pomieszczenie z pomocą przychodzi funkcja Full Power Mode. W tym trybie pracy klimatyzator pracuje z maksymalną mocą. Przełączenie urządzenia w ten tryb spowoduje szybkie ogrzanie lub schłodzenie pomieszczenia. Ponadto ten tryb pracy zostanie automatycznie anulowany po godzinie. Przeciwieństwem pracy z pełna mocą jest Tryb ECO. Zmniejsza koszty energii elektrycznej i zapobiega przegrzaniu, dostosowując zużycie energii.

Tryb cichy jednostki zewnętrznej pozwala utrzymać natężenie hałasu na zewnątrz na odpowiednim poziomie. Ustawienie tego trybu pozwala zmniejszyć hałas wydawany przez jednostkę zewnętrzną nawet o 4 dB. Przydatny może okazać się również Auto restart. Po przerwie w zasilaniu urządzenie automatycznie uruchomi się ponownie z tymi samymi ustawieniami, co przed odcięciem zasilania. Cztery warianty kolorystyczne mogą spowodować zawrót głowy podczas dokonywania wyboru idealnej jednostki wewnętrznej. Warto zwizualizować jak będzie prezentować się jednostka na naszej ścianie, na długo przed zakupem i montażem. Dzięki aplikacji Climate Select można łatwo i szybko przygotować własną wizualizację 3D, dobrać model i sprawdzić warianty kolorystyczne.