Klimatyzatory Multi Split Bosch Climate 5000 M – postaw na elastyczne i nowoczesne rozwiązania

W dzisiejszych czasach komfort w naszych domach to priorytet. Chcemy czuć się dobrze, niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz. To właśnie dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na systemy klimatyzacyjne, które umożliwiają regulację temperatury i utrzymanie optymalnego poziomu komfortu wewnątrz budynku.


Klimatyzatory Multi Split Bosch Climate 5000 M to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wydajnego, energooszczędnego, cichego, łatwego w montażu, eksploatacji i wygodnego w obsłudze systemu klimatyzacyjnego. Rozwiązanie to pozwala na chłodzenie lub ogrzewanie jednocześnie kilku pomieszczeń, co jest szczególnie korzystne w przypadku większych domów i mieszkań oraz obiektów takich jak biura, apteki, sklepy, itp. Dostępne są różne modele jednostek wewnętrznych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i wielkości pomieszczeń. Dzięki temu można skonfigurować system w taki sposób, aby idealnie pasował do danej przestrzeni.

Klimatyzacja Multi Split Bosch Climate 5000 M składa się z jednostki zewnętrznej oraz kilku jednostek wewnętrznych zainstalowanych w pomieszczeniach, które chcemy chłodzić lub ogrzewać. Niezależnie od pory roku, system ten zapewnia optymalny poziom komfortu cieplnego. To rozwiązanie pozwala na niezależną regulację temperatury w każdym z pomieszczeń, co daje użytkownikom dużą swobodę w kwestii dostosowania klimatu do swoich potrzeb.


Jednostki zewnętrzne z serii Climate 5000 M mają możliwość przewymiarowania mocy sumy wydajności jednostek wewnętrznych od 40% do 130%. Przy założeniu, że wszystkie jednostki wewnętrzne będą pracować jednocześnie z mocą nominalną, dobór powinien być również na 100% mocy jednostki zewnętrznej.   Seria składa się z 7 modeli jednostek zewnętrznych o mocy od 4,1 kW do 12,3 kW. Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć od dwóch do pięciu (w zależności od modelu) jednostek wewnętrznych. Jednostki zewnętrzne współpracują z 4 typami jednostek wewnętrznych: ścienne (Climate 3000i/5000i/6000i W, moce 2,1-7,0 kW), kasetowe (4CC, moce 2,1 - 5,3 kW) i (4C, moc 7,0 kW), kanałowe (D, moce 2,1-7,0 kW) oraz typu konsola (CN, moce 2,6 -5,0 kW).

Climate 5000 MS wyróżnia się przede wszystkim wyjątkowym designem jednostki zewnętrznej (czarny grill i srebrna obręcz) oraz ulepszonymi parametrami pracy i funkcjonalnością. Wewnątrz układu są te same jednostki jak w układach Single Split uzupełnione o mniejsze moce 2,1 oraz 2,6 kW wykorzystywane do mniejszych pomieszczeń. Rozszerzenie dotyczy jednostki ściennej CL3000iU W 20 E, jednostek kasetowych CL5000iM 4CC 21/26 E, kanałowych CL5000iM D 21/26 E oraz typu konsola CL5000iM CN 26 E. Poza modelami ściennymi Climate 3000i oraz 5000i, również seria Climate 6000i współpracuje z nowymi agregatami. Nowością są jednostki wewnętrzne typu konsola, których podłączenie, z uwagi na brak dostępności tego rozwiązania, wcześniej było niemożliwe.

Niezależnie od przyjętej konfiguracji, każda jednostka wewnętrzna może być sterowana zdalnie poprzez aplikację Bosch HomeCom Easy. W ten sposób można dostosować pracę systemu  do własnych preferencji i trybu życia. Dla każdej jednostki wymagany jest dodatkowy moduł bramy sieciowej IP Gateway G 10 CL-1 oraz, tylko dla jednostek 4CC oraz D, interfejs G 10 CLC. Jeśli chodzi o funkcje jednostek wewnętrznych w systemie Multi Split, to większość cech jednostek z układu Single, również i rozbudowanej konfiguracji z kilkoma jednostkami wewnętrznymi będzie możliwa do wykorzystania. Wyjątkiem są funkcje, których aktywacja blokowałaby pracę całego układu, jak np. samooczyszczenia jednostki - iClean czy też redukcja mocy roboczej jednostki zewnętrznej - Gear. Dostępne są funkcje, które dbają o jakość powietrza, oszczędność i najwyższy komfort użytkowania.Podczas korzystania z funkcji Follow me, praca jednostki wewnętrznej niezmiennie utrzymuje temperaturę odpowiednio do strefy, w której znajduje się pilot, a nie do miejsca, w którym znajduje się sama jednostka. Funkcja Wind Avoid Me pozwala na unikanie bezpośredniego podmuchu powietrza i cieszenie się przyjemnym klimatem dostosowując kierunek nawiewu za pomocą pilota. Dla modeli z wbudowanymi żaluzjami ich pozycja zostanie zapamiętana przy ponownym uruchomieniu jednostki.

Podsumowując, klimatyzacja Multi Split Bosch Climate 5000 M to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących wydajnego, energooszczędnego i wygodnego systemu klimatyzacyjnego. Dzięki swoim zaletom, rozwiązanie to pozwala na komfortowe i przyjemne spędzanie czasu w pomieszczeniach, a jednocześnie zapewnia oszczędność i dbałość o środowisko naturalne. Urządzenia klimatyzacyjne Bosch Climate utrzymują przyjemny chłód w mieszkaniu bądź w domu. Dzięki nim bez wysiłku zapewnisz sobie przyjemne i zdrowe warunki życia w każdej chwili a Twój dom stanie się oazą dobrego samopoczucia za naciśnięciem jednego przycisku.