Klimatyzator Wind-Free TM przebojem w ofercie Samsunga.

Samsung w ubiegłym roku w segmencie klimatyzacji odnotował 15 proc. wzrost sprzedaży. Niemała w tym zasługa najnowszego produktu w zakresie klimatyzatorów ściennych z technologią Wind-FreeTM. W tym roku spółka zamierza wprowadzić trzy nowe modele typu split z innowacyjnymi rozwiązaniami.


Szanowny Panie, proszę o podsumowanie 2017 r. jeżeli chodzi działalność spółki oraz ofertę Waszej firmy i sprzedaż klimatyzatorów split.

Jeżeli chodzi stricte o splity, to ubiegły rok to przede wszystkim wprowadzenie nowej jednostki ściennej z technologią Wind-FreeTM. Spotkała się ona z bardzo pozytywną reakcją klientów.

Sporo zmieniło się też chyba w samej organizacji i formie działalności spółki w Polsce?

Zdecydowanie tak. Ważnym dla nas wydarzeniem było też powołanie w styczniu 2017 roku nowej spółki - Samsung Electronics Air Conditioner Europe (SEACE) z siedzibą w Amsterdamie. Jej zadaniem jest zapewnienie konsolidacji działalności handlowej, która prowadzona była do tej pory przez oddziały w 17 krajach europejskich. Zapewni ona specjalistyczną dystrybucję, wsparcie i szkolenia w zakresie technologii. Polski oddział, który dotychczas odpowiadał za klimatyzację, został wcielony do nowej spółki. To był dla nas w kraju dobry rok, w którym wzmocniliśmy swoją pozycję na rynku dużych systemów klimatyzacyjnych, B2B oraz klimatyzacji konsumenckiej. Mimo zmian organizacyjnych odnotowaliśmy wzrost na poziomie 15 proc. w stosunku do 2016 roku.

Jaki model cieszył się największym powodzeniem?

Modele znane z poprzednich lat cieszyły się niesłabnącą popularnością, jednak największą wartością dodaną była wspomniana już nowa jednostka Wind-FreeTM. Technologia Wind-FreeTM pozwala utrzymać komfortową temperaturę bez dyskomfortu wywołanego bezpośrednim nawiewem zimnego powietrza oraz wysokich kosztów zużycia energii elektrycznej. Powietrze rozpraszane jest przez 21 tys. mikrootworów. W ten sposób wyeliminowano efekt przeciągu.

Czy jeszcze wyróżnia się ten model klimatyzatora?

Na pewno trzeba wspomnieć o nowoczesnym design, cichej pracy, szybszej i łatwiejszej dystrybucji powietrza o większym zasięgu oraz sterowaniu klimatyzacją za pośrednictwem sieci Wi-Fi i aplikacji Smart Home. To i tak tylko niektóre zalety naszego nowego klimatyzatora. Możemy więc zdalnie regulować temperaturę, zmieniać ustawienia, otrzymywać w czasie rzeczywistym aktualne informacje o efektywności i dziennym zużyciu energii, jak również o rozwiązaniach umożliwiających naprawienie ewentualnej usterki.

Jakie tendencje dało się zauważyć w tym segmencie klimatyzatorów, na jakie elementy najbardziej zwracali uwagę klienci w ubiegłym roku i na co Państwa zdaniem będą zwracali w 2018 r.

Na rynku konsumenckim pojawia się wciąż wiele nowych, często nieznanych klientom marek. Można jednak zauważyć, że klienci podchodzą do nich dość ostrożnie. Szukają raczej producentów uznanych, gwarantujących jakość i innowacyjną technologię. Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa, coraz większą wagę będzie odgrywał design i efektywność energetyczna urządzeń. Ważna jest też możliwość sterowania klimatyzacją zdalnie, za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie. Istotna będzie również dbałość o czystość powietrza oraz zastosowanie odpowiednich filtrów antybakteryjnych.

Czym Samsung zaskoczy w segmencie klimatyzatorów ściennych w tym roku. Czy można spodziewać się jakiś unikalnych innowacji?

Na pewno. W 2018 roku kontynuowany będzie rozwój technologii Samsung Wind-FreeTM. Zostaną wprowadzone trzy nowe modele urządzeń. Jest to unikalna technologia, nieobecna w produktach innych firm. Mogę zdradzić, że w trosce o środowisko naturalne i walcząc ze smogiem Samsung wprowadzi klimatyzator Wind-FreeTM z filtrem klasy PM2.5, co gwarantuje eliminację ponad 99 proc szkodliwych pyłów. Klimatyzatorami będzie można sterować przez Wi-Fi przy pomocy nowej aplikacji Samsung Connect. Pojawią się też urządzenia zasilane czynnikiem R32.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.


Opracowanie, redakcja.

Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.