To najchętniej wybierane systemy klimatyzacyjne w budynkach mieszkalnych. Pojedynczy układ składa się w dwóch urządzeń. To jednostka zewnętrzne oraz jednostka wewnętrzna. Ta pierwsza montowana jest na dachu, balkonie lub na ścianie budynku i jej podstawowym zadaniem jest bezpieczne i skuteczne odprowadzanie na zewnątrz ciepłego i zanieczyszczonego powietrza. Zadaniem jednostki wewnętrznej jest zasysanie powietrza, jego chłodzenie lub ogrzewanie, oczyszczanie i wtłaczanie do pomieszczenia. Obie jednostki są ze sobą połączone. Specyfika tego układu polega na tym, że jest on w stanie chłodzić lub ogrzewać ograniczoną powierzchnię w ramach jednej strefy. W związku z tym klimatyzację split stosuje się głównie w przypadku mieszkań, domowych salonów czy też niewielkich biur. Przy wielu strefach warto rozważyć klimatyzację multisplit.
Oczywiście klimatyzacja tego typu ma swoje określone zalety. Będzie w zupełności wystarczająca w przypadku mniejszych biur lub mieszkań, gdzie głównym pomieszczeniem jest salon i jest on połączony z korytarzem. Aby zapewnić sobie wysoką wydajność urządzenia i efektywne ogrzewanie lub chłodzenie, należy starannie dobrać moc chłodniczą i inne parametry techniczne pod konkretną nieruchomości.
Podstawowe zalety klimatyzatorów split to:
Planujesz inwestycję w klimatyzator typu split w swoim domu, mieszkaniu lub biurze? Sprawdź ofertę dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych. Z doświadczenia wiemy, że warto wybierać produkty od cenionych producentów. Przy zakupie zwróć uwagę m.in. na:
Specjaliści z profesjonalnego sklepu z pewnością pomogą Ci w doborze. Czy zakup tej klimatyzacji to dobry wybór? Tak, jeżeli nie potrzebujesz chłodzenia wielostrefowego w wielu pomieszczeniach. Modele split będą w zupełności wystarczające w przypadku pojedynczych pomieszczeń, w tym otwartych salonów.
Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki
Opracowanie redakcja : (Ł.G.)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.klimatyzacja.pl