Alfa Laval, w ramach umowy, dostarczy systemy obróbki wstępnej, składające się z różnych urządzeń, takich jak separatory, wymienniki ciepła, pompy i mieszadła, przeznaczone do redukcji zanieczyszczeń w surowcach przed ich przetworzeniem na biopaliwo. Systemy te mają na celu wspieranie bardziej opłacalnych dostaw zrównoważonych surowców. W ramach trwającej transformacji energetycznej, wiele rafinerii w USA i Europie jest przekształcanych w zakłady produkujące biopaliwa. Według Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), zastąpienie paliw kopalnych biopaliwami jest jednym z podstawowych sposobów dekarbonizacji sektora transportu. A w scenariuszu "Net Zero Emissions by 2050 Scenario", biopaliwa mają stanowić 64 % zużycia energii odnawialnej w sektorze w 2030 roku.
"Alfa Laval posiada bogate doświadczenie i wiedzę zarówno w zakresie procesów rafinacji ropy naftowej, jak i biopaliw" - mówi Nish Patel, Prezes Oddziału Żywność i Woda w Alfa Laval. "Wraz z naszą gamą produktów premium stajemy się tym samym niezawodnym partnerem dla naszych klientów w tym ważnym procesie przejścia na bardziej zrównoważone dostawy energii. Poprzez zmianę i optymalizację obecnych procesów, możemy dokonać dużej różnicy, pracując równolegle nad rozwiązaniami jutra."
Szacuje się, że roczne globalne zapotrzebowanie na biopaliwa wzrośnie o 28 % do 2026 roku, osiągając poziom 186 miliardów litrów, według IEA