Klima-Therm nowym członkiem SPIUG

Firma Klima-Therm dołączyła do Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG) w roli członka wspierającego działania organizacji na rzecz rynku grzewczego, w tym również pomp ciepła.


Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (w skrócie SPIUG) działa od 2005 roku. Obecnie Stowarzyszenie skupia czołowe firmy producenckie i dystrybucyjne, które działają aktywnie na polskim rynku instalacyjno-grzewczym w zakresie nowoczesnych i ekologicznych technologii wytwarzania ciepła i ciepłej wody użytkowej.Jednym z głównych celów Stowarzyszenia, leżącym w obszarze strategicznego zainteresowania Grupy Klima-Therm, jest rozwój nowoczesnych technik grzewczych OZE, które w obliczu możliwych ograniczeń w zużyciu tradycyjnych źródeł energii nabierają coraz większej dynamiki. Grupa Klima-Therm jako członek Stowarzyszenia SPIUG chce wspierać zadania statutowe i cele organizacji skupione m.in. wokół edukowania inwestorów oraz specjalistów branży HVACR w kwestii najnowszych rozwiązań w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii przy znaczącym udziale pomp ciepła.

- „Członkostwo w Stowarzyszeniu SPIUG jest przede wszystkim wyrazem zaangażowania naszej firmy na rzecz wypracowania systemu nowych rozwiązań grzewczych i energetycznych dla rynku konsumenckiego w Polsce. Cel ten Klima-Therm realizuje wielotorowo, również dzięki uczestnictwu w działaniach inicjowanych przez inne czołowe organizacje takie jak m.in. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV czy Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii (PSME)” – podkreśla Paweł Deska, Dyrektor ds. Technicznych w Klima-Therm, reprezentujący firmę w kontaktach ze stowarzyszeniami branży HVACR.



Segment OZE jest jednym z fundamentów strategicznych planów rozwoju Grupy Klima-Therm. Trzon ofert firmy w tym segmencie stanowią ekologiczne pompy ciepła powietrze-woda oraz urządzenia służące do wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Drugim intensywnie rozwijanym filarem OZE są rozwiązania stosowane w budownictwie nisko- i zero-energetycznym: moduły fotowoltaiczne, inwertery do instalacji PV oraz zestawy zaworowe upraszczające zarówno sam proces montażu, jak również przekładające się na oszczędności eksploatacyjne poprzez optymalny dobór. W najbliższym czasie firma planuje rozszerzyć portfolio również o magazyny energii i akumulatory hybrydowe z inwerterem oraz zbiorniki multifunkcyjne będące zintegrowanym zasobnikiem CWU oraz zbiornikiem buforowym w jednej obudowie. Zgodnie z przyjętymi założeniami, w 2022 roku segment OZE stanowić ma 25 proc. przychodów Grupy Klima-Therm, a na koniec roku 2025 osiągnąć nawet ponad połowę wartości sprzedaży.