Doskonałe w każdym wymiarze: nowe pompy ciepła Bosch Compress 7800i LW

Niezależnie od tego, czy chodzi o oszczędzający miejsce zestaw, składający się z pompy ciepła ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody, czy też ze zintegrowanym zasobnikiem buforowym oraz z wolnostojącym zasobnikiem o spójnym i innowacyjnym designie, pompa ciepła typu glikol/woda zachwyca swoją wszechstronnością.

Jest dostępna w dwóch wersjach: ze szklanym lub metalowym frontem. Modułowa konstrukcja systemu umożliwia marce Bosch oferowanie, oprócz pompy ciepła, zasobnika ciepłej wody ze stali nierdzewnej serii SWDP w koncepcji „side by side”. W ten sposób oba urządzenia tworzą spójną i zintegrowaną całość. Zasobniki mogą mieć pojemność 200 lub 300 l. W zależności od powierzchni grzewczej, wykonawca może wybrać dla swoich klientów cztery różne moce grzewcze: 6 kW, 8 kW, 12 kW lub 16 kW. Compress 7800i LW osiąga SCOP, tj. zależny od klimatu roczny współczynnik sezonowej efektywności energetycznej równe 5,55 przy mocy akustycznej wynoszącej tylko 36 dB (A).

Ekonomiczne rozwiązanie grzewcze – również w istniejących budynkach

Dzięki wysokiej efektywności i czterem różnym mocom kompaktowa pompa ciepła Compress 7800i LW może być stosowana zarówno w domach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Niezależnie od tego, czy chodzi o nowe, czy już istniejące budynki, wszechstronność pompy ciepła typu glikol/woda zapewnia łatwą wymianę źródła ciepła z wykorzystaniem paliw kopalnych lub istniejącej pompy ciepła. Wysoka temperatura zasilania do 71°C umożliwia również pracę w połączeniu z grzejnikami.

Dzielona obudowa ułatwia transport i obsługę

Łatwość obsługi zaczyna się jeszcze przed instalacją: dzielona obudowa Compress 7800i LW ułatwia transport, ustawienie w ciasnych przestrzeniach i instalację. Wyspecjalizowani instalatorzy oszczędzają również czas podczas uruchamiania dzięki ulepszonej technologii sterowania: tutaj profesjonaliści spotykają się z dobrze znanymi funkcjami w nowym, przejrzystym panelu sterowania. Nie tylko ze względu na dostęp z przodu i wyjmowany układ chłodniczy, wszystkie ważne komponenty serwisowe w pompie ciepła są dostępne, a prace konserwacyjne i naprawcze mogą być przeprowadzane efektywnie.

UI 800 i ConnectKey K30 RF – intuicyjna obsługa

Compress 7800i LW jest obsługiwana przez centralny panel sterowania UI 800 – praktyczna innowacja zarówno dla wyspecjalizowanych instalatorów, jak i użytkowników. Instalatorzy odnoszą korzyści ze zoptymalizowanej obsługi z większą liczbą wyświetleń graficznych i typowymi intuicyjnymi elementami dotykowymi, które ułatwiają wstępną konfigurację parametrów. Ustawienia, które są rzadko używane, są ukryte i można je wyświetlić za pomocą przełącznika wyboru „Widok eksperta”. Na co dzień użytkownicy obsługują także urządzenie za pośrednictwem panelu obsługi UI 800, który po raz pierwszy został wyposażony w kolorowy dotykowy wyświetlacz 5,0″. Przejrzysty interfejs użytkownika, który – podobnie jak smartfon – jest obsługiwany za pomocą różnych gestów dotykowych i przesuwania, zapewnia jasne wskazówki dla użytkownika. Gdy domownicy planują dłuższą nieobecność , temperaturę ogrzewania można wcześniej obniżyć, naciskając przycisk „Nieobecny”, a ciepłą wodę można ustawić w trybie ekonomicznym, aby zaoszczędzić energię i koszty. Moduł internetowy ConnectKey K30 RF zapewnia łatwe połączenie online . Przyjazna dla użytkownika pompa ciepła została już fabrycznie wyposażona w moduł internetowy i radiowy, który można szybko i bezpiecznie podłączyć do Internetu za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi. Kontrolę można rozszerzyć za pomocą regulatora bezprzewodowego do precyzyjnego pomiaru temperatury w pomieszczeniu i wilgotności powietrza, który jest również wyświetlany w aplikacji Bosch HomeCom Easy. W przypadku chłodzenia decydujące znaczenie ma pomiar wilgotności: zapewnia wyłączenie chłodzenia, zanim powietrze w pomieszczeniu stanie się zbyt wilgotne. Po skonfigurowaniu ConnectKey dodatkowe opcje obsługi, takie jak nowa aplikacja Bosch HomeCom Easy, zapewniają wydajne ogrzewanie. Zastępuje ona sprawdzoną aplikację EasyRemote i umożliwia użytkownikom bezproblemową obsługę systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w jednej aplikacji.