EETS: Chłodzenie adiabatyczne – chłodnia adiabatyczna PAD-V

Chłodnie adiabatyczne PAD-V dzięki hybrydowej pracy, tj. połącze­nia wysoko wydajnego wymiennika lamelowego z odparowaniem wody, uzyskują wysoką wydajność przy najniższych kosztach eksploatacyjnych.


Przez ok. 90% godzin w ciągu roku urządzenie pracuje w trybie suchym, wykorzystując tylko pracę wentylatorów. Przez pozostały czas do uzyskania niezbędnych temperatur czynnika wykorzystana będzie woda (tryb mokry). Dochłodzenie powietrza następuje na specjalnym panelu adiabatycznym (PVC + wiskoza), gdzie w krótkich powtarzalnych cyklach stosowana jest woda do procesu adiabatycznego, która nie musi być uzdatniona. Jest to możliwe ponieważ chłodnia posiada dwa osobne obiegi, zamknięty, do chłodzenia medium czy skraplania czynnika chłodniczego oraz otwarty, tak zwany adiabatyczny.

Krótkie cykle wykorzystania wody do odparowania na panelu powodują, że całoroczne zużycie wody, w porównaniu do zużycia wody wieży otwartej czy zamkniętej (bez strat na odsalanie wody), jest o 95% mniejsze. W okresie pracy w trybie mokrym wbudowana pompa wody adiabatycznej będzie pracowała tylko przez ok. 25% czasu.

Chłodnie adiabatyczne PAD-V mają więc zastosowanie gdy nie­zbędna jest:

  • redukcja zużycia wody – 95% mniejsze zużycie wody nieuzdatnionej,
  • modernizacja suchego skraplacza – redukcja zużycia energii wen­tylatorów oraz sprężarek poprzez obniżenie skraplania,
  • praca w trybie free coolingu – zastąpienie pracy chillera, opłacalność nawet w przypadku agregatów wody lodowej (12/7°C),
  • efektywne chłodzenie procesów – redukcja wszystkich kosztów eks­ploatacyjnych w porównaniu do chłodni z systemem zraszającym.

Potrzebujesz więcej informacji - EETS zaprasza do kontaktu