Masterflex Polska stawia na filtrowentylację

Z Tomaszem Milińskim, dyrektorem firmy Masterflex Polska z Płocka, rozmawia Adam Krzyżowski

Adam Krzyżowski: Panie Dyrektorze, w grudniu 2013 r. zmienili Państwo siedzibę na większą i nowocześniejszą w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Jakie wymierne korzyści przyniosła firmie Masterflex Polska ta przeprowadzka?

 

Nowa siedziba ułatwia firmie obsługę dużych przedsiębiorstw

Tomasz Miliński: Lokalnie większą rozpoznawalność firmy, która prezentuje się znacznie okazalej w nowocześnie zaprojektowanym budynku biurowo-produkcyjno-magazynowym. Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny SA leży blisko największego zakładu w Płocku, Orlenu, oraz serca gospodarczego tego miasta i w związku z tym trafia do nas więcej klientów z najbliższego terenu. Dla naszej firmy miało to bezpośrednio wpływ na lepszą organizację pracy, logistykę oraz możliwość obsługiwania dużych podmiotów gospodarczych w zakresie towarów tzw. pierwszego zaopatrzenia. Również rozwinęliśmy dział filtrowentylacji i uruchomiliśmy nową stronę internetową: www.mastervent.pl, gdzie prezentujemy głównie urządzenia filtrowentylacyjne oraz osprzęt peryferyjny

Tomasz Miliński (po lewej) i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski

podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby firmy w maju 2014 r.

[źródło: Masterflex Polska]

A.K.: Dwa lata temu wspomniał Pan, że jeśli chodzi o węże, to sektor materiałów sypkich i masowych najbardziej jest zainteresowany serią Master-PUR, w której są produkty zarówno do odpylania, jak i do transportu pneumatycznego. Oferują Państwo również odpylacze i wentylatory. Jak duże jest zapotrzebowanie na nie w tym sektorze?

Odpylacz cyklonowy MV-3000 z wentylatorem promieniowym oferowany przez firmę Masterflex Polska. Seria odpylaczy cyklonowych MV jest projektowana tak, żeby ich wydajność wynosiła od 700 m³/h do 10 000 m³/h.

Urządzenia te mogą być sprzedawane z wentylatorem lub bez niego

[źródło: Masterflex Polska]

T.M.: Powiększa się z roku na rok, gdyż rośnie świadomość firm w Polsce dotycząca BHP. Dział filtrowentylacji rozszerzyliśmy w zakresie cyklonów, stołów spawalniczych, ramion filtrowentylacyjnych i odsysaczy spalin. Jeśli chodzi o wspomniany przeze mnie osprzęt peryferyjny, to na nowej stronie internetowej wyeksponowaliśmy szczególnie wentylatory, rury spiro i przepustnice – ponieważ odnotowujemy coraz większy popyt na te produkty.

A.K.: Czy w nowym zakładzie produkcyjnym wytwarzają Państwo teraz więcej węży Master-CLIP?

T.M.: Zdecydowanie tak. Ten segment rynku rozwija się bardzo dynamicznie, zwłaszcza jeśli chodzi o węże chemoodporne przeznaczone do stref zagrożonych wybuchem. Spełniają one wymagania dyrektywy ATEX. Jako jedyna firma w Polsce oferujemy wąż wykonany z ekspandowanego skrośnie PTFE. Jest on bardzo elastyczny, odporny na zniszczenie mechaniczne i cykliczną pracę w ruchu. Do tej pory produkowano mało elastyczne węże dwuwarstwowe o jednostronnej rezystancji powierzchniowej lub wykonywano węże z włókna szklanego pokrytego warstwą PTFE, co powodowało, że były bardzo kruche i miały krótką żywotność.

A.K.: Czy w związku z rozwojem firmy planuje Pan zwiększenie zatrudnienia?

T.M.: Tak. W tym roku chcemy zatrudnić dwóch nowych ludzi na terenie Dolnego Śląska, Katowic, Krakowa i Podkarpacia.

A.K.: Czy w 2015 r. możemy się spodziewać jakichś nowości w ofercie firmy Masterflex Polska?

T.M.: Cały czas pracujemy nad udoskonalaniem produktów. Aktualnie nowością, której nie ma nasza konkurencja, jest wąż absolutnie gładki wewnątrz – Master-PUR Performance, który mimo znacznej grubości ścianki wykonanej z wielowarstwowego poliuretanu jest doskonale elastyczny, a dzięki bardzo małym oporom przepływu – także bardzo odporny na ścieranie. Dodatkowe właściwości to odporność na korozję mikrobiologiczną oraz antystatyczność. Są to cechy zwiększające możliwości jego zastosowania w szeroko rozumianym przemyśle.

A.K.: Dziękuję za rozmowę.

W ostatnim czasie fabryka zintensyfikowała produkcję węży Master-CLIP

[źródło: Masterflex Polska]

Źródło: P&B nr 3